| kesha:D a întrebat:

Heii TPUhappy``am o probleema! vreau sa`mi scot ceva la imprimanta dar am schimbat windowsul si s`a sters tot din pc.asa ca nu mai am nimic pe el, in fine. vreau sa`mi instalez imprimanta dar nu mai gasesc nici cum CDul` de instalaresad. vreau sa stiu ce pot face? caut drivere pe net pentru imprimanta? oare gasesc? ea este HP.`please help me!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea ca noul OS sa aiba driver-ul pentru imprimanta, asa ca incearca s-o instalezi asa: Start/Control Panel/Printers and Faxes/Add a Printer si iti intra o fereastra de instalare, Add a Printer Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Eu am reusit sa instalez asa o imprimanta Lexmark. Daca OS nu are driver-ul atunci va trebui sa intri pe site-ul oficial al producatorului si acolo cauti cu modelul exact al imprimantei si trebuie sa existe driver-ul. Succes si numai bine!

| 13h13 a răspuns:

Hp. dar nu mai are nici serie? poti sa cauti driver pe net dupa modelul imprimantei dar nu stiu daca ai sa gasesti.Asta am patit si eu cu sunetul recent.am cautat dupa modelul placii de sunet dar tot ce am instalat a fost in zadar.pana la urma am rezolvat-o din control panel. ce wind ai instalat? poate te ajut.