| Nadiiii a întrebat:

Heii TPU!
Am o problema. Peste cateva zile am banchetul, iar eu transpir foarte repede ce pot face ca sa nu mi se intinda machiajul.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand trebuie sa eviti cat de mult posibil articole vestimentare sintetice, pentru ca o parte din eliminarea toxinelor-in cazul acesta transpiratia-sa fie preluata de articole naturale. Apoi alege o frizura care sa lase fata si gatul cat mai dezvelite.Ia cu tine un demachiant, pentru.a putea reface machiaju-numai dupa curatirea celui anterior.si alege un machiaj simplu.

| ToughCookie a răspuns:

Bunahappy eu de obicei am o problema mare cand vine vorba de ten. Nu ma machiez dar am tenul foarte gras ca urmare mereu trebuie sa stau cu servetele dupa mine. Poti sa incerci o crema de fata de la erbolario, o gasesti in farmaciile sensiblu. Are rolul sa usuce tenul foarte bine si sa il mentina curat. Sper sa te ajute. Intreaba si farmacistele ca sigur iti vor recomanda cevahappy