| SADISTICMODE a întrebat:

Heii TPU! am si eu o intrebare, astazi cand am plecat de la scoala langa tomberonul din fata portii am gasit eu cu o colega 2 pui de pisica, nu aveau nici ochi, erau abia nascuti,nici cordonul ombilical nu era taiat inca, si mieunau intr-una, si ne era mila de ei, asa ca ne-am gandit sa-i ducem intr-o gradina la un bloc,unde stim noi ca frecventeaza multe pisici, bun, le-am dus acolo, bineinteles pe un ziar fara sa le atingem, si cand am inceput sa le dam lapte ( din ala de la scoala, praf ) am sesizat niste puncte negre pe balerini si pe pantalonii albi de pe mine, erau niste gâze mici nerge care s-au omorat foarte usor, noua ne era frica sa nu fie capuse, ei bine, daca erau capuse se omorau usor? astea erau foarte foarte mici, si multe, si se miscau incet, ei bine am ajuns acasa si mi-am bagat tot ce aveam pe mine in masina, inclusiv papucii, ghiozdanul l-am aruncat, da, asta-i adevaru m-am impacientat, deoarece am un prieten care a murit de boala Lyme, si mi-e cam frica, am facut si dus, m-am spalat si pe cap calumea, zic eu, deci ce as vrea sa stiu este, daca aveti idee ce ar putea fi, purici sau capuse? adica, cum se manifesta capusele, si purici? VA ROG FRUMOS

2 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Capusele arata asa: https://www.google.ro/......ps?/search
Deci erau capuse?
P.S: Oricum nu poti avea boala LYME pentru ca nu erau pe piele, erau pe pantaloni.
Pa, pa.

| trofinovidiu1993 a răspuns:

Daca i-ai omorat usor nu erau purici (din cate stiu ca sa-i omori trebuie sa le strivesti capul intre unghii) iar capusele sunt ceva mai mari. Mai mult ca sigur erau niste gaze inofensive.