| BbyIam a întrebat:

Heii TPU, am si eu o intrebare.
Daca vreau sa merg in Colegiul National George Cosbuc, dar vreau sa intru la profil de filologie, trebuie sa mai dau examen la limba engleza?
**Scuzati daca am pus gresit categoria **
Dau funditaaa si voturi!

Răspuns Câştigător
| Raluu21 a răspuns:

Daca te referi la cel din Bucuresti, are numai profil de filologie si mate-info ambele cu bilingv engleza. Deci daca vrei sa intri va trebui sa dai inainte examenul de bilingv :*
http://www.admitereliceu.ro/......-bucuresti

| BbyIam explică (pentru Raluu21):

Multumesc mult

2 răspunsuri:
| Angelofdemon a răspuns:

Buna!
Depinde, daca este bilingv engleza. Da o sa trebuiasca sa da-i un examen.pentru ca se lucreaza intensiv pe engleza, sau orice alta limba care poate fii bilingv( in lista cu licee poate sa apara - intensiv engleza.