| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Anul viitor va trebui sa merg la liceu si imi este cam frica. Poate nu imi voi face prieteni sad
Cum a fost prima zi de liceu la voi? Dau funda

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu mai fi asa pesimista.Din cati elevi sunt intr-un liceu sigur iti vei face prieteni.Doar incearca sa fii tu insuti si sigur vei gasi persoane cu interese comune.

Prima mea zi de liceu... Hmm. Dupa afisarea repartizatiei, tot primeam mesaje pe Facebook de la viitorii colegi, am fost adaugata chiar si unui grup pe Facebook.M-am imprietenit cu o colega, iar apoi ne-am si vazut inainte sa inceapa liceul.Am stabilit sa mergem impreuna in prima zi si sa fim colege de banca.Zis si facut.Nefiind singura nu m-am simtit acaparata de toate schimbarile, de toate fetele noi.Toti cei din clasa ne-am adunat in careu.A fost usor sa ne gasim, fiecare cunostea cel putin o persoana happy La noi in liceu orele de dimineata le fac elevii din clasele 11-12, asa ca a trebuit sa asteptam in soare sa putem intra in clasa. Intrati in clasa, diriginta s-a prezentat (desi toata lumea stia cum o cheama, dar meh ), ne-a dat orarul zilei urmatoare, ne-a spus ceva despre liceul respectiv si ne-a spus ca urmatoarea zi ni se vor da si manualele.Cam atat cred.
Nu-ti inchipui ca e cine stie ce prima zi.E cam plictisitoare de fapt.
Iti recomand dupa repartizare sa vorbesti cu noii colegi, sa stabiliti o intalnire ( liceul in care sunt face intalnirea bobocilor, dar eu nu m-am dus de lene :v ), sa nu mergi singura spre liceu, sa fii deschisa si sa nu incerci sa pari altceva decat esti pentru a fi acceptata.

Lasa ingrijorarile departe si bafta la examen happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Ai 4 ani de zile la dispozitie pentru a-ti face prieteni.
La mine nu a fost cea mai buna zi, dar timpul trece, evoluezi.
Gaseste persoane care seamana cu tine, nu te integra in diverse grupuri doar de dragul popularitatii, fii tu insati. Ai incredere in tine si totul va fi bine. Aceasta perioada te va maturiza, te va face sa iti infrunti fricile. Bafta! Funda?

| Elide a răspuns:

Pai cam așa la mine:emoții,frica,nebunie,un nou inceput,colegi noi,combinații laughing noi prietenii, noi profesori, dezamăgiri, bucurii, tristete! O sa le trăiești pe toate la liceu! Cei mai frumoși ani trec a12a la Anu Doamne ce as vrea sa mai incep odată crying crying Și un sfat:FII TU ÎNSĂȚI! Să nu încerci să pari altceva sau să copiezi pe cineva!

| Xdreaper21 a răspuns:

Naspa am picat in clasa diferita cu cel mai bun prieten dar dupa am realizat ca e una langa alta si asa usor ne-am facut prieteni amandoi si avem un coletiv la comun