| Deya400 a întrebat:

Heii TPU!

Aş vrea nişte statusuri asemănătoare cu acesta : "O să rămână amintiri blocate-n ochii noştri goi, că se învârte ceasul şi nimeni nu-l poate da înapoi.".

Vreau răspunsuri serioase.

Mersi! happy

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| ThePokemon a răspuns:

Şi să-ţi zic un pont, niciodată nu mi-au plăcut băieţi care se dau' în vânt după orice fund. Fund avem toate, dar creier mai puţine, scumpulee :*.

Şi nu înţeleg de ce dragostea e aşa de grea, de ce în fiecare noapte trebuie să adorm plângând uitându-mă la pozele şi mesajele de demult care acum sunt doar nişte amintiri, nimic mai mult.

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva! Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi persoanelor ce nu le pot cumpara! happy

Ai obosit să mai încerci, pur şi simplu ai obosit. Dar încă lupţi, chiar dacă în zadar, lupţi pentru că vocea din capul tău îţi şopteşte de fiecare dată când vrei să renunţi că încă mai ai o şansă, că lucrurile din viaţa ta se vor schimba în bine şi vei putea răsufla uşurată de fiecare dată când te vei duce la culcare.

Ignori, esti cautata! Cauti, esti ignorata! oh go on

Siiiii, totusi cum unii oameni isi schimba sentimentele peste noapte... cum pot uita persoana pe care spuneau ca o iubesc ca pe propria viata, asa peste noapte! NU INTELEG! sigh

Mai nou e la moda sa fii FALS! Si se pare ca majoritatea sunt in pas cu moda.

e decât o noapte în plus în care adorm cu gândul la ce am putea să fim. Şi-mi place. Gândul, nu faptul că. iar mă laşi aşa. La urma urmei, ce contează că iar mă laşi aşa? Tu oricum nu-ţi dai seama ce-mi faci, iar pentru mine nu.

Stiu.am prea multe defecte. Nu oblig pe nimeni sa ma accepte! ♥

Tot ce am pentru tine o sa arunc la gunoi, de acum, pentru mine, nu mai există "noi".

Și vine vremea când realizezi că niciodată nu o să fii destul de bună pentru unii oameni, dar asta nu e problema ta. Este a lor.

Nu prea se înţelegeau. De fapt rareori cădeau de acord. Se certau tot timpul, şi se provocau în fiecare zi. Dar în ciuda acestor nepotriviri, aveau un lucru foarte important în comun. Se iubeau nebuneşte. puppy dog eyes

Nu înţeleg cum poţi să zâmbeşti o zi întreagă, iar când te pui în pat să nu mai ştii cum te poţi opri din plâns. Nu înţeleg cum pozele nu se schimbă niciodată, dar oamenii din ele o fac! Cum cel mai bun prieten al tău îţi poate deveni cel mai mare duşman; sau atunci când cel mai mare duşman devine cel mai bun prieten. Nu înţeleg cum poţi să renunţi la ceva fără care acum ceva timp spuneai că nu poţi să trăieşti. Cum oamenii fac promisiuni deşi ştiu cât de mult doare atunci când se hotărăsc să le rupă. Cum oamenii te pot şterge într-o secundă din vieţile lor; doar pentru că e mai uşor aşa decât să încerce să repare lucrurile. Pur şi simpl, NU ÎNŢELEG!

Te indragostesti de interior, nu de exterior.

Niciodata sa nu renunti la ceea ce iti doresti cu adevarat! ♥

Apreciaza-mi acum prezenta deoarece va veni vremea cand imi vei simti absenta!

Astea de 12-13 ani care puneţi statusuri de genul : "Nu pot să mi-l scot din cap", vorbiţi de păduchi nu? rolling on the floor)))))))))))))))

Baietii pe care i-am vrut, nu m-au vrut si baietii care m-au vrut, nu i-am vrut!

Cu orgoliul ne păstrăm demnitatea, dar riscăm să pierdem tot ce avem mai de preţ.

De ce îți faci poze doar la fund, ai fața în reparații?

Copiatul la matematică te face un om mai bun, te învaţă să fii atent la problemele celorlalţi. laughing

Hai să ne îndrăgostim! Tu de mine, eu de altcineva. Să vezi și tu cum e"

"Suferinta apare atunci cand asteptam ca ceilalti sa ne iubeasca in felul dorit de noi".

Nu arăta niciodată celor cu care joci, că ştii să trişezi."

Spui la toţi că nu m-ai iubit, dar dacă nu m-ai iubit de ce ai mai suferit?! :*

Şi eu niciodată nu o să mă rog de cineva să stea cu mine! Dacă mă iubeşti bine, dacă nu nu te forţez să rămâi lângă mine! happy

Pierdeam nopţi gândindu-mă la tine, crezând că cică tu mă iubeşti şi că ţii la mine.

Şi nu e nici dură nici rea, se comportă doar cum te comportai şi tu cândva kiss*!

Când cineva spune că îi dor de tine, însă nu face nimic în privința asta, minte.

Preţuieşte ceea ce ai, pentru că va veni momentul când vei tânji după ceea ce ai avut!

Toti zic ca nimeni nu e perfect si cand se indragostesc, uimitor, defectele dispar.

O femeie poate să ierte orice, in afară de faptul să nu-ti pese de ea!

Şi să-ţi zic un pont, niciodată nu mi-au plăcut băieţi care se dau' în vânt după orice fund. Fund avem toate, dar creier mai puţine, scumpulee :*.

Şi nu înţeleg de ce dragostea e aşa de grea, de ce în fiecare noapte trebuie să adorm plângând uitându-mă la pozele şi mesajele de demult care acum sunt doar nişte amintiri nimic mai mult.

El este băiatu care m-a cucerit, de care m-am îndrăgostit şi sinceră să fiu' nu mă interesează părerile si bârfele voastre proaste! :***

Distanta nu poate sa separe, doua inimi ce isi apartin! sigh

Mă omoară gândul că vreau să te văd şi nu pot.

tă lumea îşi doreşte să fie fericită.
Nimeni nu vrea să aibă parte de durere, dar nu uita că nu există curcubeu fără puţină ploaie.

| Ursu_Alexander_1989 a răspuns:

Du-te la biblioteca, citeste vreo 2 carti macar si ai sa ai citate destule