| qScr3am a întrebat:

Heii.' TPU! As vrea niste statusuri orgolioase...pentru cineva care a zis vorbe grele si candva eram prieteni de nedespartit, iar acum ne ignoram completsad la cele mai frumi dau FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Uite cateva
1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

4 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Gahbryella a răspuns:

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Si sunt sonstienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici,doare?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n-are nevoie timp de o relatie serioasa

Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fi fericita,toate trec,o sa vina altu`!

Cand altii se bucura ca am renuntat,dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start!

Nu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri, delete da' nu gasesc tasta;

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine!

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine, Nu-ti poti da seama, E ceva special la ea!

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mai bine.

Desi o sa`mi fie dor,de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Probabil că ai să plângi, Dar ştiu prea bine, Că plângi doar din orgoliu pentru tine

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, Îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi.

E greu cand iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Trebuie să fii tare, Să demonstrezi că poţi, Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi

O sa reusesc,voi avea tot ce'mi doresc,Nu conteaza pretul pe care trebuie' sa'l platesc,Cu sustinere,sau fara sustinere,Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire

Ei cred ca pot sa ma vada plangand, dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang

Femeile ca noi au puterea sa obtina totul, fericirea sa curga, fraierii sa planga

Poate ca o alta EA i se va parea mai minunata pentru ca orgoliul meu nu iarta.

sunt o copila tare, nu las ca orgoliul meu sa fie calcat in picoare, de un oarecare!

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri, inghit in sec vorbele spuse din orgoliu

Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce, dar pentru asta e prietenia>

| CosSmiiina a răspuns:

Cât de dor îmi este de mine, de tine, de noi … Noi care nu aveam limite în iubit…Era atât de dulce, o relatie atât de deosebita.

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.

Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Când la intrebarea "Ce faci?" eu raspund "bine", as vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna "Zi. mi adevarul".

E o tâmpenie sa iubesti pe cel care te-a ranit. Dar e o tâmpenie si mai mare sa crezi ca, cineva care te-a ranit, te iubeste!

Femeile se indragostesc de ce aud, barbatii de ce vad… de aceea femeile se machiaza si barbatii mint…

Si când tu ma lasi balta vine unu si`mi întinde mâna; Zice cam asa: " Sa stii ca mie mi-ai placut dintotdeauna "

Nu stii ce`a fost în sufletul meu, dar nu mai conteaza. Când o sa-ti dai seama, sa ramai cu prietenii tai si cu orgoliul tau ca nu ma mai intereseaza!

Tot el mi-a spus ca nimeni n`o sa stie. suntem ca ultimele piese dintr`un puzzle de 1000.si-am înteles atunci în stilul lui discret direct.ca suntem atât de diferiti, dar ne completam perfect.

si cu toate ca am pus punct spunând ca s`a terminat, sufletul va spune`n gând: "n.am uitat":-
Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Esti liber ca o colibri! :* Si daca vrei sa-mi dai papucii, da-mi-i pe aia roz!

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma îmbrac si doar a mea cum ma dezbrac, cu cine, cum, unde si cât!

Pentru tine nu-mi fac griji. Gasesc altu' la pufuleti cu suprize!

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.

Daca era destept, realiza cui îi zice "Ramas bun."

Nu vrei sa plec de tot si nici sa uit de tine. Nu vrei sa ma pierzi, dar nici sa stai lânga mine.;-j.

De ce sunt atâtia barbati cracanati? Lucrurile fara importanta sunt totdeauna puse între paranteze.

Am trecut prin furtuni si ploi dar am ramas cu soarele intre noi; x.

Plec sa duc gunoiul, te las undeva? :d

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Poate ca voi uita ce ai spus. Dar nu voi uita niciodata cum m-ai facut sa ma simt :X.

Voi scrie pe o caramida " Mi-e dor de tine" si am sa ti-o arunc în cap sa simti si tu cum doare când îti lipseste cineva!

Daca esti îndragostita de doi barbati, alege-l pe al doilea. daca erai cu adevarat îndragostita de primul, nu te mai îndragosteai de altul!

Ma iubesti? Foarte bine! Foooarte bine! Si eu ma iubesc.;*

Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS cu "Hai sa ne despartim" ...sau faptul ca dupa doua minute mi-a trimis altul: "Scuze, nu era pentru tine"!

Duci un cap pe umeri insa capul nu te duce. Ca ti.am intins un deget doar ca sa ai si tu ce suge.

O iubesti dar totusi renunti la ea zicând ca nu-ti pasa. Ea, ea te iubeste dar îti respecta decizia. Peste timp realizezi ca ai gresit. Însa orgoliul a fost prea mare, asa ca ajungi sa o pierzi, pentru totdeauna!

Credeam ca sunt puternica, si sunt. dar am realizat ca mintea nu îmi controleaza inima.

Eu nu îmi aplec capul în fata nimanui! De ce? Deoarece risc sa`mi cada coroana.

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun.

Nu uit! Era fulg cu fulg. Printre ei tu ai aparut si ne-ai topit pe toti cu zâmbetu’.

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?
Ne trebuiesc miliarde de oameni ca sa completam lumea. Dar eu am nevoie de o singura persoana ca sa o completeze pe a mea.

Te iubesc pentru ca exista momente când te enervez la culme.Si tu tot gasesti puterea sa ma ierti.

Baiete, orice imbecil poate rani o femeie dar doar un barbat dintr-o mie poate sa o ia cu el pentru totdeauna.

O a doua şansă nu înseamnă întotdeauna un final fericit...

Dragostea e ca iarba: o semeni, o creşti şi vine o "vacă" şi strică tot.

Fiecare gand al meu se termina in bratele tale.Acolo este linistea, nebunia si siguranta mea.

Şi chiar dacă nu ţi-o spun des; chiar dacă nu o spun atunci când ştiu c-ai vrea s-auzi de la mine acele cuvinte; vreau să ştii că eu chiar te iubesc şi ţin la tine!

DELETE la probleme, REFRESH la minte, UNDO la toate greşelile şi SAVE la momentele fericite.

Pe zi ce trece ma conving mai mult ca singura persoana care se preocupa pentru inima mea => e cardiologul...

Simt ca incep sa cresc si ca pot obtine ceea ce imi doresc. chiar daca pentru asta trebuie sa-ntorc pamantul invers.

Let's not forget. "awesome" ends with "me" and "ugly" starts with "u"!

Prefer sa renunt, decat sa lupt pentru cineva care oricum nu va fi al meu.
Sunt momente rare, de pus in rama. Viata n-are maini! Dar uite ca-ti da cate-o palma!

Aş prefera să îngheţ de frig afară în braţele tale; decât să mă încălzesc în braţele altcuiva.

‎''Vom fi împreună până când moartea ne va despărți'' mai știi? Ei bine... a apărut ''moartea'', cu o fustă mini și 2 kg de machiaj.

Oricine te poate face fericit făcând ceva special. Însă doar cineva special te poate face fericit făcând nimic!:d

Nu-mi spune mie că suferi şi că treci printr-o pasă tristă! Dacă-ţi plânge inima dupa mine, înghite o batista

Dragostea este ca o bandă de cauciuc ținută la ambele capete de două persoane.Atunci când o persoană pleacă... cealaltă este rănită.

Viaţa e atât de nedreaptă uneori. Îţi aduce în viaţă oameni pe care ajungi să îi iubeşti enorm; şi apoi îi ia din viaţa ta lăsând în urmă doar amintirea lor.♥

Nu eşti un status de Facebook, aşa că nu te aştepta să te placă toată lumea!

Dacă din toată istoria aş putea alege un moment care să îl pot păstra strălucitor şi plin de viaţă, din toate zilele vieţii mele aş alege momentul când te-am cunoscut!

Vocea lui este cea mai frumoasă melodie. Aş asculta-o încontinuu.♥

Poate nu fiecare greşeală, are ca rezultat o lecţie. dar poate aceeaşi greşeală repetată te ajută să-ţi faci singură lecţiile.

Marile iubiri, crezi tu, poartă în ele semintele unei mari nefericiri. Ei bine, poate că ai dreptate. Poate că înțelept ar fi refuzul, ca să fii în siguranță, dar mai degrabă aș alege să-mi ardă ochii în orbite, decât să mă fi născut fără ei.

Poate gasesti aici un status. puppy dog eyes