| Valutzaa a întrebat:

Heii TPU caut statusuri de viata, cat mai frumoase. Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| DenisaOana98 a răspuns:

♥Fi întotdeauna cine esti si dacă acest lucru nu-i de ajuns pentru cineva, acel cineva nu-i de ajuns pentru tine.

♥Roata e rotunda, intr-o zi se va intoarce.

Respect baietilor care fac ce le spune inima, nu prietenii!

Îți dai seama că într-adevăr îți pasă de cineva atunci când problemele lui te afectează și pe tine. happy

Si ramai dezamagit cand iti dai seama ca persoana pe care o credeai speciala este la fel ca toti ceilalti! happy

Cand ma intrebi " Ce faci? " ti-as putea spune " Acum ca vorbesc cu tine, imi dau seama cat mi-ai lipsit, si gandul ca nu stiu cat timp va trece inainte sa te vad ma omoara, as vrea sa fii langa mine si sa iti simt parfumul ". Dar pana la urma raspund " bine tu? " ♥

Ştii ce e frumos la dragoste? Că te poţi îndrăgosti de oricine. "E doar un prieten", dar până la urmă te îndrăgosteşti. "¬E antipatic", dar până la urmă te îndrăgosteşti. "Suntem prea diferiţi" până la urmă te îndrăgosteşti. "E prea multă distanţă" până la urmă te îndrăgosteşti. Dragostea nu o alegi tu, ea îţi sparge uşa, te ia şi te duce unde vrea ea.

Niciodată să nu uiţi persoana care a fost acolo atunci când nimeni altcineva nu a fost.

Fiecare fată suferă, plânge, ţine în ea, se abţine, iubeşte în secret, se enervează, pune la suflet, iubeşte pe cine nu trebuie.
Dar, totuşi zâmbeşte

De fapt, iubirea e nebunie curată. Se zice că iubirea nici măcar nu există, că ar fi doar o iluzie. Eu zic că-i doar adrenalină crescută la maxim, tremur şi murmur în tot corpul - dar oamenii au preferat să îi spună iubire.

"Sunt oameni care pleacă, deşi ne-am dori să îi ţinem mereu lângă noi.
Sunt zile când vrem să uităm, dar tot ce reuşim este să ne amintim şi mai mult."

Traieste pentru astazi pentru ca ieri s-a terminat si maine s-ar putea sa nu mai vina

Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine

Funda?

| Valutzaa explică (pentru DenisaOana98):

Ti-as da funda dar nu pot. Nu merge happy

3 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna! Uite aici un site cu cele mai frumoase statusuri despre viata:
http://www.statusbun.com/? cat=3
O seara buna! :*

| Furculingură a răspuns:

Când îti deschizi sufletul, mai intrã si mizeri.

Nu poți cumpăra dragostea, dar poți plăti din greu pentru ea!

Ea a fost cu mine în toate clipele grele. A suportat toate idioţeniile mele. Chiar dacă o tratez ca pe o oarecare, o iubesc mai mult decât vi se pare!

Viaţa nu-i aşa de rea şi ploioasă, dacă vrei poate fi roz, frumoasă şi pufoasă!

Am vrut sa uit tot ce a durut, sa intorc pagina si sa spun: "A trecut". Nu-mi pasa ce a fost candva. Sunt alta acum si alta e viata mea.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Deaia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

Am să-i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi-au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să-i pot uita niciodată

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara, si totusi lesinam dupa ambalaje

De atata barfa m-am intoxicat! Dar sa stii ca omul nebarfit e un om ratat!

Un trandafir intr-o gradina o clipa mi-a atras privirea. Statea stingher, uitat de lume si-am vrut sa intreb ce-i fericirea. Insa cand m-am aplecat spre el, plangea cu lacrimi mari de floare. Am inteles fara sa intreb ca FERICIREA-i trecatoare ♥ ♥

Sunt amintiri pe care simt ca timpu nu le poate sterge

Imi amintesc cum ne jucam in ploaie Nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie Desi lumea tot baga strambe intre noi Mergeam mai departe si ignoram pe cei rai

Eu ţi-am zis că viata e grea, o batalie continua ce nu stii daca o vei castiga.