| BambiSd a întrebat:

Heii TPU. De la un timp imi este foarte pofta de ciocolata si nu ma pot abtine. In loc sa imi respect programul cu cele 3 mese pe zi, mananc intruna ciocolata si rare ori masa obisnuita. Nu stiu ce se intampla cu mine, am ajuns sa mananc cate 3 ciocolate pe zi. Imi este foarte teama sa nu devin obeza! Deja m-am ingrasat cu 5 kg, chiar daca fac foarte mult sport. Ce ma sfatuiti sa fac ca sa scap de aceasta obsesie si ce se intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| GabiiiTsu a răspuns:

Pai. depinde, poate ca esti in perioada mai sensibila a lunii si atunci chiar si eu am o pofta nebuna de ciocolata exact ca si tine happy sau nu stiu daca nu e asta incearca sa nu te mai gandesti la ciocolata..sau gandeste-te la ea intr-un sens negativ. In momentul in care iti vine pofta de ciocolata mananca un mar sau altceva mai sanatos. sper ca te-am ajutat. funda?happy

1 răspuns:
| andrei a răspuns:

Chestia cu obezitatea e doar ceva inventat recent pentru ca cei slabi sa fie superiori.