| Papushik_3927 a întrebat:

Heii TPU.eu sunt o fire foarte visatoare si mi-as dori extrem de mult sa devin avocat, notar, om de afaceri si manager de firma.tot odata as dori sa am propria mea gradina botanica si gradina zoologica un restaurant si chestii de genu.Ma tot gandeam ca nu o sa am timp sa le rezlov pe toate. Voi ce ziceti as castiga mult?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai visezi la prea multe, trebuie sa te obisnuiesti macar cu un viciu si apoi restul vine de la sine dar toate odata nici nu ai suporta sa le duci la capat e necesara multa incredere; sprijin si bani multi.

| Anduciu a răspuns:

Lasa,cu timpul o sa renunti la vise gen "gradina zoologica".Eu,spre exemplu,visez sa am o slujba oarecare(care,preferabil,sa-mi faca placere),dar sa-mi amenjez un spatiu, dupa bunul meu plac, in care sa ma simt mai bine ca oriunde si sa am un hobby care sa ma solicite in timpul liber.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Mergi cam departe cu gandu.Eu zic ca mai intai sa fi sigura ca inveti bine. apoi sa te gandesti la faptul ca daca devii notar sau om de afaceri sau avocat nu o sa ai atat de mult timp sa stai si pe la restaurant sa-i verifici pe aia care munesc, nici pe muncitorii de la gradina botanica...Nu o sa-ti reuseasca atatea.Mai intai asgura-te ca ai un serviciua care iti place dar din care sa iei si bani apoi iti poti deschide un restaurant.si cu gradina botanica mai vezi tu ce faci