| PikkyMouse a întrebat:

La ce materii trebuie sa invat bine ca sa devin avocat, notar, om de afaceri si manager. Fundita

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

La toatehee hee Pana ajungi in liceeu, ai nevoie de toate materiile,si de medii chiar ft ft bune, in liceeu cauti un profil uman zic eu pentru facultatea care vrei sa o urmezi adica Dreptul,si la liceeu, la profilul uman, vei avea ca materii de baza :logica, psiholgia, filozofia, romana, economia si limbile straine desigur :* se cam exclud :mate, fizica chimie si cele de parte reala, mergi pe partea teroretica happy! Succes :*

4 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Toate odata? :O

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

PAi. Ar fi recomandat liceu cu profil uman happy

| maiamoniblueberry a răspuns:

Ca sa aplici la Facultatea de Drept, la liceu trebuie sa mergi pe filologie (simpla sau bilingva). Trebuie sa inveti foarte bine la romana, civica, istorie, latina si o limba straina de preferat engleza. Stiu sigur ca acestea sunt materiile la care trebuie sa inveti cel mai bine deoarece si eu doresc sa devin avocata si m-am interesat foarte mult cam pe ce materii sa ma axez.
Funditabatting eyelashes?

| Filip_9704 a răspuns:

Clar la mate, fizica, civica, limbi straine...