| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. Imi place de o fata. Mai de mult am fost cu ea dar m-am despartit pentru ca era prea stresanta. Intre timp s-a schimbat. Nu mai e cum era. I-am spus ca o iubesc pentru ca asa e dar nu prea pare sa ma creada. Cum sa fac sa ma creda? Funda [Ps: nu suntem din acelasi oras.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu s-a schimbat deloc doar ti se pare tie. Omul nu se schimba niciodata, daca se naste prost - prost va muri.

| misterioaѕa a răspuns (pentru mgtow):

Nu sunt de-acord cu tine.Eu am cunoscut multe persoane care în zile, luni sau ani s-au schimbat.

| Vladuthz a răspuns (pentru mgtow):

Hmm, I sense a closed mind over here. Nu-l asculta, omul se poate schimba. E cea mai mare prostie sa zici ca nu se poate schimba. Pretenash nu incerca sa ma contrazici ca am experiente psihiatrice pe tema asta.

| Vladuthz a răspuns (pentru misterioaѕa):

Inseamna ca n-au fost instruite cum trebuie, sau n-au intalnit/avut ocazia sa intalneasca persoana/situatia care sa le schimbe.

| misterioaѕa a răspuns:

Normal că nu te crede că o iubeşti.Trebuie să-i dovedeşti acest lucru prin fapte, nu doar prin cuvinte.
Eşti băiat şi cred că ştii cum să o faci să-şi dea seama că o iubeşti.

| Vladuthz a răspuns (pentru misterioaѕa):

In primul rand, pentru ca o persoana sa-si schimbe modul gresit de gandire, trebuie sa aiba o minte foarte deschisa si o privire ampla a lucrurilor.

| misterioaѕa a răspuns (pentru Vladuthz):

Ai dreptate.
Dacă el crede că s-a schimbat înseamnă că aşa e, cel puţin poate încearcă să se schimbe.De ce trebuie să negăm acest lucru dacă nici măcar nu o cunoaştem?
Mi-am dat cu părerea după cele spuse de el.