| Summertime23 a întrebat:

Heii TPU! M-am certat cu prietenul meu si el s-a suparat pe mine, pana la urma ne-am impacat, dar nu mai e la fel... se comporta altfel, nu mai vorbeste cum vorbea inainte, s-a schimbat. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma, dau funda big grin vreau sa fie totul frumos cum era inainte si tin sa precizez ca eu am inceput cearta sad

Răspuns Câştigător
| Kadze a răspuns:

Heii... am patit cam tot la fel. dar la mine a fost rau. Acordai cat mai mult timp, vorbeste cu el, spune-i ce simti pentru el, reamintestei ca iti pare rau... spune-i tot ce ai pe suflet..parerea mea asta e. dupa. totul ramane in mana lui, privinta lui., alegerea lui. Va doresc multa fericire si sa aveti o relatie frumoasa.

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Probabil ar trebui sa vobesti cu el despre asta in mod clar el nu a putut trece cu totul peste cearta si iau ramas nelamuriri, trebuie sa vorbesti cu el sa ii explici tot si ca relatia voastra este foarte frumoasa si trebuie sa continue si nu are rost sa fiti suparati pentru o cearta trebuie sa treceti amandoi prin toate probleme imptreuna, pe scurt in mintea lui se contracta 2 idei care nu ii dau pace una care ii spune ca e bine ca s-a inpacat cu tine si asta e bine pentru el, iar alta ca poate nu trebuia sa va impacati, daca vrei sa fie totul frumos ca inainte totul depinde de alegea lui poate el oare sa te iubeasca atat de mult si sa treaca peste o cearta? daca da atunci totul va fi ca inainte momentan este pe ganduri lasa-l sa se hotarasca, mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca motivul pentru care s-a izbucnit cearta a fost serios, acorda-i timp. Vorbeste-i frumos, fii naturala, arata-i ca-l iubesti, iar treptat isi va reveni. V-ati impacat, dar asta nu inseamna ca i-a trecut brusc tristetea si ca si-a revenit. A fost afectat de ce s-a intamplat si e nevoie de timp pentru a trece m-ai departe.