| SunshineRox a întrebat:

Heii` TPU! happy Metode/sfaturi de invatare cat mai rapida?batting eyelashes Funda!:*

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Metodele difera de la persoana la persoane, ceea ce mi se potriveste mie, de exemplu, se poate sa nu ti se potriveasca si tie. Dar o sa iti spun cum fac eu, poate va merge si in cazul tau. Opresc tot ceea ce ma poate distrage: computer, CD-player, TV si inchid orice sursa de zgomot, cum ar fi ferestrele si usa camerrei mele. Eventual le spun alor mei sa nu faca galagie, fiindca nu pot sa invat cu zgomot in jurul meu. Si, alt lucru important, imi planific si aproximez cam cat timp o sa imi ia, astfel incat sa am suficient timp sa invat tot. Dupa asta, daca am o lectie mai mare, cum ar fi la istorie, imi impart in mai multe bucati lectia si le invat individual, repetandu-le din cand in cand. Si, cel mai important, nu invat cuvant cu cuvant, ci imi adaptez lectiile astfel incat sa imi vina mai usor sa le retin si uneori fac si asociatii intre diferiti termeni. Un alt lucru care conteaza este sa fii concentrat si sa incerci sa te intereseze macar un pic ceea ce inveti. Cam asta e metoda mea, poate da rezultate si in cazul tau, cine stie? happy

5 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Nu exista o metoda speciala pentru a invata mai repede laughing Depinde de capacitatea fiecaruia de a invata. Dar ar fi o idee sa inchizi calculatorul, telefonul sau alte chestii ce te-ar putea distrage si sa te concentrezi la invatat.
Succes cu invatatul happy

| вèiiiвiii a răspuns:

Citesti lectia cu voce tare si e imposibil sa nu iti ramana ceva in cap big grin. Succes! big hug

| valyNo1 a răspuns:

O pastila ceva de memorie
nu ca as folosi

| erykasymonyka a răspuns:

Te duci intr-un loc linistit fara nimeni in jurul tau iti dai drumul la muzica lenta dar sa fie incet si incepi sa inveti cu mine a functionat...

| CANDY_8725 a răspuns:

Sa te concentrezi asupra acelei materii