| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPUpuppy dog eyes... vreau sa nu gresiti, si vreau un raspuns rapid si bun!straight face Exista Alcatuirea externa si interna a plantei? Sau exista DOAR structura interna si structura externa a radacinii? si daca exista Alcatuirea externa si interna a plantei. Ziceti-mi si mie alcatuirea externa si interna a plantei[dacaa exista] plsss raspundeti puppy dog eyes fundalove struck

Răspuns Câştigător
| d33utza003 a răspuns:

Pai normal ca existahappy
cea interna a plantei este alcatuita de vasele lemnoase si liberiene prin care circula seva bruta si cea elaborata iar cea externa poate fi reprezentata de straturile de tesuturi care o acopera(meristematice si inca cateva da un search pe google in care scrii "tesuturile plantei" si afli mai multe detalii)