| Niss a întrebat:

Heii TPU
Sunt clasa a9a si peste o luna am balul bobocilor in club. Am cateva intrebari, caci nu prea stiu care e faza cu balul asta.
1.Fiind fata, cu ce ar trebui sa ma imbrac?
2.Vin si profesori?
3.Cam ce se intampla pe acolo, adica inteleg ca se pune multa muzica, dar altceva?
4.Vin doar boboci sau si mai mari?

Dau funda! Va rog, ajutati-ma, caci chiar am nevoie! Mersii :*

Răspuns Câştigător
| danielaabalan a răspuns:

Bună. Înainte de-ați spune asta vreau să-ți spun că asta depinde de liceu.
În caliate de organizator al balului bobocilor îți spun așa:
1. Te îmbraci în rochie sau fustă, nu zic că blugii au ceva dar dacă cantidezi o să ai câteva voturi în plus sau în minus dacă porți rochie. Mai important e să te simți bine în pielea ta.
2. Chestia cu profesorii depinde, normal al trebuii să vină măcar doi profesori dacă nu vin toți. Mai mult ca sigur o să fie câțiva profesori acolo.
3. Ce se întâmplă acolo, păi acolo suntem împărțiți în 2 echipe. Cei care sunt boboci adică cei ce se distrează și cei ca mine care sunt în spatele cortinei, ca să zic așa, cei care au muncit pentru balul bobocilor. Ce se întâmplă acolo, dansezi, cânti dacă vrei, mănânci, bei ( nu alcool că suntem minori)
4. Asta depinde de școală. La noi mai mult de 85% din liceu sunt băieți așa că mno, sigur se găsesc câțiva să vină. Pe lângă cei care nu sunt invitați si nu sunt boboci mai sunt și cei care au organizat balul deci da, vin și cei mai mari. Sper că te-am ajutat, succes!

| Niss explică (pentru danielaabalan):

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Imbraca-te elegant, ca la un BAL! Richita de printesa sau ceva foarte elegant si frumos, sandale sau pantofi cu toc, pieptanata fumos.

2. Da, vor fii si profesorii acolo!

3. Se va dansa, s e va canta, participantii care s-au inscris la "boboci" vor sustine o proba in public, de cantat, dansat, recitat sau ce talent are el/ea, ca la orice concurs, unde, la sfarsit vor fii votati: bobocii anului 2017!

4. Da, vor veni si alti boboci si elevi din clasele mai mari.