| nunumeleconteazaxd a întrebat:

Heii TPU! Vreau sa-mi fac flesh si nu prea stiu cum se procedez laughing. Am tot citit eu si am vazut ca pentru inceput trebuie sa-mi largesc gaura cu un taper dar se poate si cu altceva gen o scobitoare, betigas de ureche etc. In momentul de fata am o scobitoare in ureche laughing * da stiu suna ciudat * Trebuie s-o tin in ureche tot timpul? Adica pentru 2-3 saptamani ce o sa incerc sa-mi maresc gaura? Si e normal sa ma doara? Nu ma doare foarte tare, dar imi este frica sa nu se infecteze. Inainte sa-mi bag scobitoarea am dezinfectato cu spirt si si acum inca ma sterg cu spirt in jurul urechei. Multumesc pentru orice raspuns happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Poate iti intra vreo aschie in ureche :p nu cred ca o sa reusesti sa iti faci o gaura fara sa ai ustensilele necesare si fara sa se infecteze. Ar trebui sa te duci la cineva care sa se priceapa. Daca incerci sa iti faci singur, acasa incearca sa dezinfectezi toate obiectele pe care le vei folosi si ai grija sa dezinfectezi urechea dupa fiecare data cand vei incerca sa o faci mai mare.