| ILoveYouAlexC a întrebat:

Heii TPU, vreau si eu niste statusuri dragute cu continut gen nu renunta la sansele pe care le ai...nu fii fraier..etc..Cele mai frumoase fundita!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RADOXO a răspuns:

Hey poftim ai aici mai multe idei:

Iubeşti viaţa? Atunci nu risipi ca un nesăbuit timpul, căci din timp este făcută viaţa!

Sa cresti e obligatoriu, sa te maturizezi este optional...

- I’m away, leave me a message. I’ll reply shortly

hi hubbsters

I only help those who help themselves

tralallallaa lieiei pompiedom

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Atunci cand esti in intuneric, adu-ti aminte ca fiecare umbra e o lumina ce trebuie trezita din coma.

Viata e un paradis trecator. Raiul, un paradis ipotetic. Nu derula totul inainte, in asteptarea unui idilic posibil, cand poti sa ai propriul tau paradis, aici pe pamant.

Viata e arta de a tatua suflete, fara ace.

Inainte de a lua decizii pripite, adu-ti aminte ca fiecare raspuns e o itnrebare noua.

Cea mai mica distanta e aceea dintre tot si nimic.

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

Viata este farama de timp caruia fiecare dintre noi trebuie sa ii dea sens.

Sa nu iti fie teama sa mori. Sa-ti fie insa teama sa mori definitiv.

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Adu-ți aminte ca nu sunt jucarie de pluș. sa-mi rupi inima apoi sa mi-o coși inapoi, incearcă sa crezi ca ațele ramîn♥sad
. =x♥. Te atrage si te enerveaza_felul ei copilaros de a fi. Zici mereu ca nu te intereseaza persoana ei, dar stii prea bine ca nu-i asa. Mereu vei avea o slabiciune pentru ea =x!
; x.arє putιnι anι sι nu stιє cє sιmtє. azι tє ιubєstє. maιnє tє mιntє.; x.
Bravo, comporta-te urat. nu o cauta niciodata, stai cu prietenii tai in loc sa stai cu ea. fi rece, fa-o geloasa. dar cand o vei vedea cu altul TACI.
Recunosti ca ti`e dor de ea? De ochii eismugDe felul in care radea.; x
Am invatat sa respect, ea respecta doar banii' Am invatat sa lupt singura, ea e zero fara tati si mami : x
-Durere?-a fost. Teama?-a trecut.Te-asi simtit inutila?-posibil. te-ai intoarce inapoi?-pentru nimic in lume.M-ai iertat?-bineinteles.Te-ai rugat?-atunci da.M-ai iubit?-nebuneste.M-ai uitat? -scuza-ma..acum da`!
♥: -Ştii vorba aia frate? ` Iubeşte`o din suflet`, dar arată`i prin fapte `
Vreau ca tu sa ma suni si sa-mi spui: Nu ma inreseaza cu cine esti, si cine e prietenul tau. Transmite-i ca tu esti doar a mea si asta nu se mai discuta[♥]
Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!
Vreo data, probabil cand v-oi fi foarte beata, iti v-oi destainui totul. Si tu v-ei ramane uimit, pe cuvantul meu.v-ei ramane uimit♥
Prefer sa fii offline, decit sa fii online si sa vad ca nu vorbesti cu mine.;]
De-ai sti tu pe cati baieti i-am refuzat, doar din motivul ca inca sper sa fim impreuna : X
Şi ţi-aş pune întrebări multe, multe. Da’ ştiu că răspunsurile tale vor fi mereu: puncte, puncte.
Pentru o fată orice relaţie începe cu " e diferit. '' şi se termină cu " e la fel ca toţi ceilalţi ".
[♥ Poveștile adevărate de dragoste nu au finaluri ♥]
♥ Nu renunț la cuvinte, lucrurile sunt simple, când iubești o arăți, se vede, se simte! :
Important e ca in visele mele, esti doar al meu..si ma iubesti doar pe mine : ))
Nu mă suni, nu-mi trimiți mesaje, nimic. Iar eu încă stau aici și mă gândesc la tine happy!
Ea: Ce faci in seara asta? El: Ies cu cea mai frumoasa fata din lume. Ea: Ah.ok. Mai tarziu, suna la usa. Ea: Ce cauti aici? El: Pai nu ti-am zis ca ies cu cea mai frumoasa fata din lume? Ea: Ahhh esti adorabil. El: Stiu, e gata sora ta? xD
Va veni o zi in care imi vei spune: "Acum sunt pentru tine, nu pentru alta.". Iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: "Ai fost pentru mine, acum fii pentru alta!"
Stiu ca tu nu ma iubesti, dar nu-mi pot schimba sentimentele.
***Respect pentru baiatul care spune :" Nu pot, am prietena si o iubesc!? ***
Nu stii ce greu imi va fi. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

El: Vrei să te căsătoreşti cu mine? Ea: Da! Dar nu ştiu să gătesc, să calc, să spăl El: Vreau să fii soţia mea, nu servitoarea mea ♥.
parfumul meu e in inima ta si stilul meu in mintea ta.>>vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata ta!sadsad -
Vorbesc cu el, dar te am în gând pe tine. Îl ating pe el, dar te simt pe tine. Îl sărut pe el Gândindu-mă că te sărut pe tine. M-am cuplat cu el ca să te uit pe tine. Cu toate astea. Nu-l iubesc pe el, Te iubesc pe tine!
Nu mă înţelege greşit. încă te iubesc, dar niciodată nu o să-ţi mai dovedesc.
Plec. dar o să mă întorc [cîndva] Plîng.dar o să rîd [cîndva] Nu'mi pasă.dar mi-a păsat [cîndva] Nu mi'e bine.dar o sa-mi fie [cîndva] : X
Toate trec! asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme.
M-ai lăsat plangand, ce ţi-a păsat ţie? Mereu ţi-am amintit că orgoliu-i o prostie.
Cand v-ei realiza totul..eu nu v-oi mai fi langa tine.
Iubeste-ma azi, iubeste-ma maine.
● Spui că e o copilă. dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti,nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ●
Stii care e plusul, cind te iubeste o fata mai mica decit tine? -Care?- Ea te iubeste cu inima curata si din tot sufletul! ♥
Un baiat adevărat, luptă pentru fata lui!♥
As vrea sa te apropii de mine, sa ma strangi in brate si incet sa-mi soptesti la ureche: a mea, doar a mea, si doar incearca sa pleci de langa mine.
El: Nu ii pasă! M-a văzut, și-a întors privirea și a plecat fără să spună un cuvânt oh go on. Ea : L-am văzut. M-am întors și am spus în șoaptă : "Te iubesc " apoi am plecat plângând.
Ai s-o` priveşti` ``Şi ai` Să te Gândeşti` că` Indiferent cυm` a fost Ea` ` Odată a` fost a ta`♥
Şi gândeşte-te de două ori înainte să-mi zici ceva. Eu nu sunt ca altele, eu pun suflet pentru tine. Ştii? Chiar vreau să fii lângă mine! ♥
El : Te iubesc! Ea : Minţi! El : De ce spui asta? Ea : Nu mă lăsai pentru alta dacă mă iubeai, deci nu mă iubeşti.
♥—- Nu e sinGurul băiaт din univerS, dar e singuruL de Care îmi pasă! [ ♥ ]; xx
Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine.O atingi pe ea dar ma simti pe mine.Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea.Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea.
Sunt persoane care te calcă pe picior şi îşi cer scuze şi persoane care te calcă pe inimă şi nici măcar nu îşi dau seama happy!
ღDaca cineva nu îti apreciaza prezenta, atunci lasa-l sa îti simta lipsa! ღ
El : Hai să ne împăcăm Ea : Poftim?! te-am căutat zile şi nopţi pentru a ne împăca, iar tu m-ai respins, nu m-ai căutat, m-ai lăsat să plâng zile şi nopţi, iar acum vi la mine să ne împăcăm?! Te-a lăsat tanti singur? nu m-ai ai pe cine prosti? El : Nu, dar mi-am dat seama că te iubesc cu adevărat. Ea : Prea târziu, de iertat poate te iert, dar de iubit asigură-te că nu o voi mai face niciodată pentru că ai rănit sufletul ce te iubea!
De obicei când o fată îți spune "s-a terminat" vrea să spună "luptă pentru mine♥"

| analala a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute