| FlorentinaFlori a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu aceste 2 probleme :/ Chiar nu le-am inteles...si da. poate la voi vi se par usoare dar la mine nu..eu doar acum le fac deci va rog sa ma ajutati puppy dog eyes

Dupa 2 reduceri consecutive de preturi 1 de 15% i-ar cel de-al 2 de 20% un obiect costa 163.200 lei. Care a fost pretul initial?

Dupa 2 marimi suxcesive de preturi prima de 10% i-ar a 2-a de 20%, un obiect costa 475.200 lei. Care a fost pretul initial al pretului? Multumes anticipat puppy dog eyes

1 răspuns:
| Heiiipa888 a răspuns:

:l