| DianaaGabrielaa a întrebat:

Heii vreau si eu niste idei d intamplari hazlii pentru o compunere.

2 răspunsuri:
| oana1 a răspuns:

Noi am fost in excursie la Sambata de Sus si am stat la hotelul manastirii. Am mers sa mancam si ne-am luat vreo 2 sticle de vin si niste beri. Eram in a9a. Pe drum spre hotel, m vazut cu totii ca venea o masina dar noi am crezut ca e taxi si n-aveam treaba. Unu mergea cu berea ridicata, restul cu sticlele in mana. Ei bine, nu era taxi, ci politia S-au oprit, cateva sticle au zburat in boscheti, unele au scapat nevazute, iar una a fost confiscata, luandui-se declaratii si baiatului care o avea, si lu' diriga si la ghid. Ajunsi la hotel, noi aia care le pazisem bine, am luat sticlele si ne chinuiam sa le ascundem prin cosurile de gunoi de pe hol si din baie. (Cosul din baia apartamentului avea tampoane in el. Si un coleg a bagat o sticla peste tampoane. Bleac )... Am tras dulapul, eram innebuniti. Apoi am stat toti cu coditele intre picioare si ne uitam unul la altul. A venit diriga si ne-a zis ca trebuie sa sune parintii etc. Dar cum e ea fata buna, nu i-a mai sunat. Pana la urma am aflat de la ghida ca a fost o mare caterinca si ca politia a vrut doar sa ne sperie. In aceeasi excursie, din cauza unei lumanarele parfumate aprinse pe etajera, cand m-am aplecat sa-mi iau ceva din geanta, mi-am dat foc la par Din fericire a ars doar o suvita. A intrat ghida si a intrebat "De ce miroase a porc?". Apoi am baut pana am terminat tot ce era si pe la 2 noaptea vine ghida ametita si ne da un sfert de Stalinskaia spunand: Hai beti voi dar vedeti ca trebuie' sa le duc si alora de a8a. (Liceul meu are si clasele 5-8 ). In excursia aia am stat pana la 5 dimineata si am dormit toti ~10 inghesuiti intr-un pat, caldura pe care ne-o ofeream unul altuia nefiind prielnica pentru ca statusem toata seara cu usa de la balcon deschisa si se intampla in noiembrie In orice caz, a fost super. De atunci, diriga nu mai vrea sa faca excursii cu noi
Sper sa te ajute

| Panda13 a răspuns:

Heii...uite un site:

http://treptelescolii.wordpress.com/creatii/o-intamplare-hazlie/

Inspirate de acolo:D:)