| Rihanna18 a întrebat:

Heii! Vreau si eu niste statusuri noi, 2012! Funda! [Multumesc]

Răspuns Câştigător
| ella15crisuu a răspuns:

sa nu crezi ca as putea sa te las[ nu te-as parasii niciodata:*eu nu ma voi schimba:X langa tine voi fi pas cu pas sa nu te simti singur vreodata ai toata dragostea
2)Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era? Inca de cand ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x
3)maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc te iubesc:X
4 )[ ] Orice s`ar intampla el p mine` ma iubeste`[ ] Eu sunt fetita lui si fara mine`innebuneste` [ ]
5)[?].oricat vor unii Nu Ne DeSpArTsI Oricat spun altii noi Ne iubim AzI Ne Certam ca asa E Dragostea Maine, Soarta Ne Va Impaca [?]
6)Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!:X\\\
7)Poate sa se puna si-n cuR si-n cap ~ ca tot de mine aRe drag "
8)Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii tai sa fiu cea mai importanta fata.
9)da eu nu stau s`o asCult.asta ar fi culmea +stii bine Ca.nu`mi pasa de ce ziCe` lumea :X"
10)Spui` ca e` o copila`, si ca nu` iti place asa`;| Dar asa` cum e ea, ti-a furat inima`;;]
• Ne trebuiesc miliarde de oameni ca sa completam lumea. Dar eu am nevoie de o singura persoana ca sa o completeze pe a mea.

Te iubesc pentru ca exista momente când te enervez la culme.Si tu tot gasesti puterea sa ma ierti.

Baiete, orice imbecil poate rani o femeie dar doar un barbat dintr-o mie poate sa o ia cu el pentru totdeauna.

O a doua şansă nu înseamnă întotdeauna un final fericit...

Dragostea e ca iarba: o semeni, o creşti şi vine o "vacă" şi strică tot.

Fiecare gand al meu se termina in bratele tale.Acolo este linistea, nebunia si siguranta mea.

Şi chiar dacă nu ţi-o spun des; chiar dacă nu o spun atunci când ştiu c-ai vrea s-auzi de la mine acele cuvinte; vreau să ştii că eu chiar te iubesc şi ţin la tine!

DELETE la probleme, REFRESH la minte, UNDO la toate greşelile şi SAVE la momentele fericite.

Pe zi ce trece ma conving mai mult ca singura persoana care se preocupa pentru inima mea => e cardiologul...

Simt ca incep sa cresc si ca pot obtine ceea ce imi doresc. chiar daca pentru asta trebuie sa-ntorc pamantul invers.

Let's not forget. "awesome" ends with "me" and "ugly" starts with "u"!

Prefer sa renunt, decat sa lupt pentru cineva care oricum nu va fi al meu.
Sunt momente rare, de pus in rama. Viata n-are maini! Dar uite ca-ti da cate-o palma!

Aş prefera să îngheţ de frig afară în braţele tale; decât să mă încălzesc în braţele altcuiva.

‎''Vom fi împreună până când moartea ne va despărți'' mai știi? Ei bine... a apărut ''moartea'', cu o fustă mini și 2 kg de machiaj.

Oricine te poate face fericit făcând ceva special. Însă doar cineva special te poate face fericit făcând nimic!:d

Nu-mi spune mie că suferi şi că treci printr-o pasă tristă! Dacă-ţi plânge inima dupa mine, înghite o batista

Dragostea este ca o bandă de cauciuc ținută la ambele capete de două persoane.Atunci când o persoană pleacă... cealaltă este rănită.

Viaţa e atât de nedreaptă uneori. Îţi aduce în viaţă oameni pe care ajungi să îi iubeşti enorm; şi apoi îi ia din viaţa ta lăsând în urmă doar amintirea lor.♥

Nu eşti un status de Facebook, aşa că nu te aştepta să te placă toată lumea!

Dacă din toată istoria aş putea alege un moment care să îl pot păstra strălucitor şi plin de viaţă, din toate zilele vieţii mele aş alege momentul când te-am cunoscut!

Vocea lui este cea mai frumoasă melodie. Aş asculta-o încontinuu.♥

Poate nu fiecare greşeală, are ca rezultat o lecţie. dar poate aceeaşi greşeală repetată te ajută să-ţi faci singură lecţiile.

Marile iubiri, crezi tu, poartă în ele semintele unei mari nefericiri. Ei bine, poate că ai dreptate. Poate că înțelept ar fi refuzul, ca să fii în siguranță, dar mai degrabă aș alege să-mi ardă ochii în orbite, decât să mă fi născut fără ei.
Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Esti liber ca o colibri! :* Si daca vrei sa-mi dai papucii, da-mi-i pe aia roz!

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma îmbrac si doar a mea cum ma dezbrac, cu cine, cum, unde si cât!

Pentru tine nu-mi fac griji. Gasesc altu' la pufuleti cu suprize!

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.

Daca era destept, realiza cui îi zice "Ramas bun."

Nu vrei sa plec de tot si nici sa uit de tine. Nu vrei sa ma pierzi, dar nici sa stai lânga mine.;-j.

De ce sunt atâtia barbati cracanati? Lucrurile fara importanta sunt totdeauna puse între paranteze.

Am trecut prin furtuni si ploi dar am ramas cu soarele intre noi; x.

Plec sa duc gunoiul, te las undeva? :d

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Poate ca voi uita ce ai spus. Dar nu voi uita niciodata cum m-ai facut sa ma simt :X.

Voi scrie pe o caramida " Mi-e dor de tine" si am sa ti-o arunc în cap sa simti si tu cum doare când îti lipseste cineva!

Daca esti îndragostita de doi barbati, alege-l pe al doilea. daca erai cu adevarat îndragostita de primul, nu te mai îndragosteai de altul!

Ma iubesti? Foarte bine! Foooarte bine! Si eu ma iubesc.;*

Nu stiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS cu "Hai sa ne despartim" ...sau faptul ca dupa doua minute mi-a trimis altul: "Scuze, nu era pentru tine"!

Duci un cap pe umeri insa capul nu te duce. Ca ti.am intins un deget doar ca sa ai si tu ce suge.

O iubesti dar totusi renunti la ea zicând ca nu-ti pasa. Ea, ea te iubeste dar îti respecta decizia. Peste timp realizezi ca ai gresit. Însa orgoliul a fost prea mare, asa ca ajungi sa o pierzi, pentru totdeauna!

Credeam ca sunt puternica, si sunt. dar am realizat ca mintea nu îmi controleaza inima.

Eu nu îmi aplec capul în fata nimanui! De ce? Deoarece risc sa`mi cada coroana.

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun.

Nu uit! Era fulg cu fulg. Printre ei tu ai aparut si ne-ai topit pe toti cu zâmbetu’.

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?
Când la intrebarea "Ce faci?" eu raspund "bine", as vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna "Zi. mi adevarul".
• Cât de dor îmi este de mine, de tine, de noi … Noi care nu aveam limite în iubit…Era atât de dulce, o relatie atât de deosebita.

El se chinuie pentru ca o iubeste, celalalt se chinuie pentru ca ar vrea s-o iubeasca, doar ca nu a avut ocazia si nici timpul. dar ea? conteaza?

Am învatat sa nu fac pe nimeni o prioritate în viata mea, atâta timp cât eu în viata lui sunt sunt doar o optiune!

Nu stiu ce simti tu dar pentru mine e nasol, sa nu te vad cu saptamanile. e ca o prabusire-n gol.

Sufletul vorbeste cu mine si ma roaga sa nu-i mai amintesc de tine.Ca inima plânge, ca mai multa durere el nu poate strânge.

Chiar si tu baiatule, tu ce îl faci pe fitosul, îi vei zice odata prietenului tau : "Azi noapte am plâns pentru ea."

Scuza-ma ca ti-am zis iubire, scuza-ma ca ti-am adus lacrimi pe chipul tau, scuza-ma ca am facut parte din viata ta cândva...

Când la intrebarea "Ce faci?" eu raspund "bine", as vrea ca cineva sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna "Zi. mi adevarul".

E o tâmpenie sa iubesti pe cel care te-a ranit. Dar e o tâmpenie si mai mare sa crezi ca, cineva care te-a ranit, te iubeste!

Femeile se indragostesc de ce aud, barbatii de ce vad… de aceea femeile se machiaza si barbatii mint…

Si când tu ma lasi balta vine unu si`mi întinde mâna; Zice cam asa: " Sa stii ca mie mi-ai placut dintotdeauna "

Nu stii ce`a fost în sufletul meu, dar nu mai conteaza. Când o sa-ti dai seama, sa ramai cu prietenii tai si cu orgoliul tau ca nu ma mai intereseaza!
Zambesc cand se vad, plang cand se cearta si indiferent de fapta, ei se impaca si se iarta; x.

Au fost promisiuni cum ca o sa se iubeasca pâna când soarele o sa inceteze sa traieasca.

E bine cu tine si imi place, sa fim doar noi doi in liniste si pace.

Sa fim tot impreuna, sa te tin strans de mana, sa-ti soptesc usor: "Te ador!".

Ii cer o raza de lumina.imi pune soarele pe cer.; x

Am trecut impreuna peste multe, nopti pierdute. Chiar daca intre noi s`au bagat multi si multe.

Si cand vine vorba de iubire... spune-le ca ma ai pe mine. :-x

Stiu ca esti un vagabont, dar esti vagabontul meu. Ti-am promit ca nu te las, deci nu te las sufletul meu.

Atat de dulce cand o strangi la piept, e-asa frumoasa cand tu ii zambesti, atat de fericita cand ii spui ca o iubesti.

zeci de gesturi, mii de vorbe de sute de ori. orice ai face...ramai in sufletul meu; x!

vreau sa zburam printre priviri false, minciuni, si ura lumii, sa inchidem ochii si sa zburam, sa nu ne pese de ce spun unii x.

In ce hal ne certam, sincer, ai zice ca e arta. Da' cat de dulce ne impacam, parca ne-am mai dori o cearta

NU TE BUCURA, daca iti zambeste EU am fost iubita lui. Doar pe mine ma iubeste! Si chiar daca acum ar vrea sa fie cu tine. Oricum mereu se va gandi la mine.

Ne iubim, sti? Si asta conteaza! Hai pa! nu te baga, nu te intereseaza!

Cu tine vrea o zi, cu mine vrea o viata.Eu sunt iubita lui. Iar tu ramai o ZDREANTA!

Pot sa plec. Pot sa stau. Pot sa fac ce vreau! Si daca plec. Unde merg tot cu mine il iau! Poate stii. Poate nu. Da iti spun mereu. El a fost, este si va ramane doar al meu! []

Uită'te la noi; x Şi dacă vei comenta ceva.Scz! Fetiţa mea. Dar ştii ceva? Te cam roade invidia

Unde am fost eu n-o să ajungă niciodată, iar dacă crede asta e o proastă!

Aveti calitati aparente sh defecte permanente.sunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Stii ceva dragutzaa? e mare diferenta intre tine si mine.eu nu am sange de tarfa in mine

Daca` le dai prea multa imp0rtantza` esti o zdreantzaa`.ia
atitudine fetitzo0o`; x. Si skuipa`i in fataaa`;-j

•×Eu` pot` Sa` Zic` Ca` EsTi` CuRva`. Uh` InSa` Poti` TaCe` Pentru` Ca` Stii` Ca` Am` Dreptate!ו

Ce`ai patit papusa` de te uiti urat la mine? Ai ceva cu mine? Sau doar teama de sine ca` sunt mai buna` ca tine?

vorbele MeLe DoR? Da Ce Ai VrEa? Sa Te AlInTe? tine’Te BiNe Ca De Acum InCoLo Nu Te Mai LoVeSc Cu CuViNtE

• ))))) Cum poti sa intrebi asa ceva? Te crezi mai superioara celor carora le dedici acel status? E sti la fel ca ele
• Ce ziceti voi? stiti bine cã nu-mi pasã. voi sunteti multe, eu sunt doar una, dar la toate vã dau clasã! :X...

• De unde sti ma? ...Ai fu***o tu cumva? ...Nu.si nici n-ai sanse sa ajungi la asa ceva ..Hai jet ca comentezi fara rost:*.

Sunt o bucurie pentru cei care ma plac si o preocupare pentru cei ce ma invidiaza
• îtsi dai prea multă importantsă, când, de fapt, esti doar o zdreamtsă!
• Sunt frumoasă si isteatsă si toate mă invidiază...Le transmit de la distantsă că cine nu mă place e o zdreamtsă!
• EU sunt fetita ta din vis Eucata la Paris Stilul meu e unicat de Chanell sponsorizat - - - - - - - M-am nascut in ciuda ta sa suferi in urma mea cand vorbesc tu sa taci ca oricum n-ai ce sa-mi faci - - - - - - - Par FItoasa Dar La Toate Le Dau clasa Scuzami Talentul Dar asta Imi E Defectul - - star - - - - - - - Nu Sunt Proasta Ma Prefac Vreau Sa Vad Ce Ai In Cap - - - - - - - love struck... :
’ nu toate femeile sunt profitoare happy

• Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!"

• O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

• Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

• Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat!

• Nu uita : tine la prietenii pe care îi ai caci acum nu îti dai seama ca atunci când vor pleca, vei regreta ca nu ai tinut la ei!

• Zambeste! Chiar daca ai un zambet trist, pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de-a nu sti cum este sa zambesti.

• Toate trec, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme.

• Deschide ochii spre un nou inceput. Ceva ce pana acum n`ai mai vazut, n`ai mai facut.

• Se spune ca e nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoana deosebita, o ora pentru a o pretui, o zi pentru a o indragi, dar iti trebuie o viata pentru a o uita.

• Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze pe fata un zambet atunci cand esti trist…

• Realitatea este prea dura atunci cand dai de greu…visele se spulbera instantaneu.

• Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor…ci de felul in care te privesc

• Daca iti pui o dorinta e pentru ca vezi cazand o stea, daca vezi cazand o stea e pentru ca privesti cerul, iar daca privesti cerul inseamna ca inca mai speri in ceva…
• Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

• Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

• Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

• Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea…
• Dar orice sfarsit isi are un nou inceput! ♥
• Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

• Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

• Da-mi o poza cu tine ca sa pot sa-i arat la mosul ce sa-mi aduca de Craciun

• Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste!

• Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca` stapaneste toate bunurile lumii

• Viitoru' il faci numai cu mana ta.Mergi mai departe si nu ceda

• Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate

• O viata fara dragoste e ca un an fara primavera

• De cate ori vad visele ca se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc…am drumul meu si asta nu se va schimba …se aude o voce ~Speranta moare ultima~

• Daca tu ignori tot ce te inconjoara, asta nu inseamna ca o sa dispara.
• Stiu ca doare cand te gandesti ca totul are sfarsit! Cand esti copil ti se pare ca vei trai la infinit

• Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste.

• Fa ce trebuie` sa faci, stii ca o sa ajungi dincolo de nori.`cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa învetsi singur sa zbori!

• De Craciun,daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun

• Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau,care te iubeste si care tine la tine, pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

• Si orice s-ar intampla am curajul sa sper, sa zambesc, sa trec peste si sa rad!

• Un prieten nadevarat te prinda de mana si iti atine inima.

• Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita, ca totul se iarta…ca maine e o zi in care poti sa mai gresesti odata.

• Ochii mei de nu vor sa te priveasca …e vina ta ca iai facut sa te urasca.

• Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

• O sa cumperi chiar si fericirea Iar daca nu...macar un zambet sa-ti trezeasca amintirea...

• Uneori fericirea e un simplu gest!

• Nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prieteni de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

• Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.

• Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!

• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

• Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

• Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

• Azi plang maine poate rad, nimic nu`i un capat de tara, indiferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara.

• As vrea sa clarific lucrurile un pic. poti sa ai toti banii din lume, daca nu ai prieteni nu ai nimic!

• Daca azi a fost greu, maine va fi ma' bine. Trebuie sa ai mereu sperantele cu tine. Fi puternic. Nu te rataci si spera la mai bine in fiecare zi!

• If you hold my hand! I will take you away! My heart beats like a drum La la la Every Day

• Think pink and do everything

• Si n`am sa uit.Cu ele am fost mereu …si mi-au fost aproape cand dadeam de greu.

• La bine sau la rau…usor sau greu… dai mereu culoare sufletului meu …ma faci sa rad cand imi vine sa plang …oriunde as fi e port cu mine in gand

• In viata risipim ani.la moarte cersim clipe

• Dacă vrei să plângi, plângi! Dacă vrei să ţipi, ţipă! Dacă vrei să cazi, rezista!

• Am să îți repet și ție ce mereu îmi repet mie! Capul sus că toate trec! Sterge-ti lacrimile fiindcă iti ascund acel zâmbet minunat!

• Nu da voie nimănui să-ţi spună că nu poţi să faci ceva,dacă ai un vis, trebuie să-l protejezi, dacă vrei ceva, încearcă să-l obţii.

• De la început e doar un pas până la final, fă ce simţi, să nu te minţi, e scopul principal.

• Abia aşteptam să cresc să se termine o dată şi acum realizez ce bine era odată.

• Cu cat eşti mai simplă, cu atat eşti mai specială, pentru că toată lumea e complicată!

• Se spune că " totul e bine când se termină cu bine ". Dar uneori se termină pur şi simplu.

• Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine!

• Fericirea?! Este ca o minge. alergăm dupa ea și cum am prins-o, îi dăm cu piciorul!

• Nu contează atât de mult ce faci, ci câtă dragoste pui în ceea ce faci.

• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.

• Sunt locuri şi momente în care un om este atât de singur, încât poate vedea intreaga lume.

• Oamenii se întâlnesc şi se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenţa de a se cunoaste. Se despart, dar nu se uita.

• Când ei cred că ai renunţat dă din cap, zâmbeşte şi treci la linia de start.

• O ocazie gresita se regaseste in timp, dar un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata!

• De ce trebuie sa pierdem o persoana ca sa ne dam seama cat de mult tinem la ea?

• Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi.pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

• Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

• Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine

• Intr`o oarecare masură e tare... Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare

• Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

• Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

• Fiecare lucru îşi are vremea potrivită. Şi fiecare vârstă îşi are nebunia ei de clipă!

• Niciodată nu-i uităm pe cei importanţi din viaţa noastră, ci doar învăţăm să trăim fără ei

• Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si, da, m`am ars.

• Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti!

• Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă.

5 răspunsuri:
| GrigoreVarlam a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Info&cat=statusuri

Răspuns utilizator avertizat
| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| ella15crisuu a răspuns:

NU TE BUCURA, daca iti zambeste EU am fost iubita lui. Doar pe mine ma iubeste! Si chiar daca acum ar vrea sa fie cu tine. Oricum mereu se va gandi la mine.

Ne iubim, sti? Si asta conteaza! Hai pa! nu te baga, nu te intereseaza!

Cu tine vrea o zi, cu mine vrea o viata.Eu sunt iubita lui. Iar tu ramai o ZDREANTA!

Pot sa plec. Pot sa stau. Pot sa fac ce vreau! Si daca plec. Unde merg tot cu mine il iau! Poate stii. Poate nu. Da iti spun mereu. El a fost, este si va ramane doar al meu! []

Uită'te la noi; x Şi dacă vei comenta ceva.Scz! Fetiţa mea. Dar ştii ceva? Te cam roade invidia

Unde am fost eu n-o să ajungă niciodată, iar dacă crede asta e o proastă!

Aveti calitati aparente sh defecte permanente.sunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

• Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!"

• O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

• Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste'ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit momentul...

• Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat!

• Nu uita : tine la prietenii pe care îi ai caci acum nu îti dai seama ca atunci când vor pleca, vei regreta ca nu ai tinut la ei!

• Zambeste! Chiar daca ai un zambet trist, pentru ca mai trist decat un zambet trist este tristetea de-a nu sti cum este sa zambesti.

• Toate trec, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme.

• Deschide ochii spre un nou inceput. Ceva ce pana acum n`ai mai vazut, n`ai mai facut.

• Se spune ca e nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoana deosebita, o ora pentru a o pretui, o zi pentru a o indragi, dar iti trebuie o viata pentru a o uita.

• Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze pe fata un zambet atunci cand esti trist…

• Realitatea este prea dura atunci cand dai de greu…visele se spulbera instantaneu.

• Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor…ci de felul in care te privesc

• Daca iti pui o dorinta e pentru ca vezi cazand o stea, daca vezi cazand o stea e pentru ca privesti cerul, iar daca privesti cerul inseamna ca inca mai speri in ceva…
• Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.

• Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

• Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

• Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea…
• Dar orice sfarsit isi are un nou inceput! ♥
• Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

• Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste.

• Fa ce trebuie` sa faci, stii ca o sa ajungi dincolo de nori.`cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa învetsi singur sa zbori!

• De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun

• Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine, pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

• Si orice s-ar intampla am curajul sa sper, sa zambesc, sa trec peste si sa rad!

• Un prieten nadevarat te prinda de mana si iti atine inima.

• Tu ai invatat-o ca nimic nu se uita, ca totul se iarta…ca maine e o zi in care poti sa mai gresesti odata.

• Ochii mei de nu vor sa te priveasca …e vina ta ca iai facut sa te urasca.

• Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

• O sa cumperi chiar si fericirea Iar daca nu...macar un zambet sa-ti trezeasca amintirea...

• Uneori fericirea e un simplu gest!

• Nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prieteni de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

• Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.

• Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!

• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni

| ella15crisuu a răspuns:

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

• Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

• Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

• Azi plang maine poate rad, nimic nu`i un capat de tara, indiferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara.

• As vrea sa clarific lucrurile un pic. poti sa ai toti banii din lume, daca nu ai prieteni nu ai nimic!

• Daca azi a fost greu, maine va fi ma' bine. Trebuie sa ai mereu sperantele cu tine. Fi puternic. Nu te rataci si spera la mai bine in fiecare zi!
• Se spune că " totul e bine când se termină cu bine ". Dar uneori se termină pur şi simplu.

• Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine!

• Fericirea?! Este ca o minge. alergăm dupa ea și cum am prins-o, îi dăm cu piciorul!

• Nu contează atât de mult ce faci, ci câtă dragoste pui în ceea ce faci.

• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.

• Sunt locuri şi momente în care un om este atât de singur, încât poate vedea intreaga lume.

• Oamenii se întâlnesc şi se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenţa de a se cunoaste. Se despart, dar nu se uita.

• Când ei cred că ai renunţat dă din cap, zâmbeşte şi treci la linia de start.

• O ocazie gresita se regaseste in timp, dar un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata!

• De ce trebuie sa pierdem o persoana ca sa ne dam seama cat de mult tinem la ea?