| Diamonddss a întrebat:

Heii.Vreu sa ma apuc de pian.Este greu la inceput? In cat timp as putea invata o melodie?[Scuzati categoria]
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| MariusZap a răspuns:

Este greu insa nimic imposibil.Incepe prin a experimenta si sa iti dezvolti reflexele.Incearca sa inveti fiecare clapa de la pian ce nota canta si apoi sa canti la el fara sa te uiti la clape.Cam ca la tastatura. Daca nici asa nu merge noteaza-ti pe clalpe notele cu un creiom sau carioca. Apoi apeleaza la cantece usoare cum sunt stiu eu Ceata lui Pitigoi si din astea. Dupa ce crezi ca ai terminat incearca sa reproduci asta:http://www.youtube.com/watch?v=oENchWN1UiA

Incearca sa ai rabdare si exerseaza 15-30 minute pe zi.Bafta.

1 răspuns: