| Gumadependenta a întrebat:

Heiiihappy am o intrebarebig grin [dau funditawinking] aa care stie.si imi explica km se fac chestiile alea care le fk pe par emo`istiibig grin dn` atathinking big grin plsshappy e gen ata in juru parului de mai multe culorithinking big grin deci dau fundahappy rolling eyeshappy msiihappy

1 răspuns:
| AngelaZero a răspuns:

Unu la mana faza e cu mult inainte de emo. emo sunt o corcitura intre tot ce vrei tu. (turbez) revenind la subiect: iei un fir de ata mai groasa (ca acela pentru bratarile impletite) si o suvita de par. indoi ata in doua in in loop-ul care s-a format prinzi suvita si o legi strans (foarte) la radacina de vreo 2 ori. acum roteste ata in jurul suvitei dar nu una peste alta, ci din ce in ce mai jos. gen spirala (strans, again) si mai impinge-o in jus daca vezi ca se formeaza goluri. pentru 2 culori fa lefel inceputul doar ca cu 2 ate de diferite culori, iar apoi una din ele o pui pe langa suvita ta in timp ce cealalta o rasucesti, cand vrei alta culoare, faci schimbul intre ate. pentru model in x (romburi) iei tot 2 ate si faci inceputul dar dupa aia lasi una din culori pe dinafara. dupa ce ai facut suvita intr-o culoare, iei celalalte fire (adica a doua culoare) si le treci in x adica fiecare in spirale pe directii diferite si nu lipite, ci destul de distantate. gen dreapta in stanga, stanga in dreapta vor forma un x deasupra, dupa aia tot asa dedesubt-deasupra, pana te plictisesti. nu stiu daca ai inteles ceva ca nu-s buna la explicatii. dar daca e ceva, da-mi un mesaj siti mai explic (incerc) -waa ma dor degetele si au luat foc tastele-