| Cosmin1450 a întrebat:

De aproape 3 luni tin o dieta in urma careia am pierdut 13 kg (de la 90.1 kg la 77.2 kg ). In ultimele saptamani a devenit din ce in ce mai greu sa mentin un deficit caloric zi de zi, asa ca intrebarea mea este : cum as putea sa mai pierd inca 7-8 kilograme, timpul nu este o problema, nici sportul nu ma deranjeaza ci faptul ca nu ma pot abtine la fel de bine micilor tentatii ( ciocolata, paine, dulciuri ) Am implinit recent 14 ani si am 1.70 m. As vrea si niste idei de gustari pe care as putea sa le iau la scoala, sau pe care le.as putea servi afara. Legat de sport, dispun de o bicicleta medicinala care mi.a fost destul de utila.
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Gustari: ardei gras( il tai frumos), morcovi, nuci ( nu Caju, ele au multi carbohidrati), dovlecel copt cu masline pe deasupra, ou fiert in avocado :D
Vezi si cu sportul, diversifica antrenamentul.
Citeste acest articol : http://articles.mercola.com/peak-fitness.aspx
Cu dulciurile si painea e greu. Ele provoaca dependenta. Pur si simplu, nu te mai gandi la ele. Tine mintea ocupata. Mediteaza, citeste, invata, iesi cu amicii. In timp, o sa scapi de aceasta pofta. Am 3 ani de cand nu m-am atins de zahar( decat fructe... si astea in numar mic), iar painea....rar de tot sordough bread facuta in casa.
Greutatea... nu o poti forta. Daca faci sport organizat... vei da rezultate. Totusi, trebuie mentinuta si dieta. Succes :D

1 răspuns: