| Stella a întrebat:

Heiii``[[[[[Dau funda!]]]]]:p...are cineva de pe aici vreo placa dinre astea de pe site http://www.compari.ro/placa-de-intins-parul-c4209/ sau de asta http://www.braun.com/......tener.html nu stiu sa aleg de care sa-mi iau dar vreau sa fie buna care dintre astea toate credeti ca este cea mai buna pentru ca am parul cret si as vrea sa mi-l indrept dar sa steie macar vreo 10 ore intins:| sau daca exista ceva sprayuri sa te dai inainte ce iti inrepti parul si sa steie mai mult:D si cam cat ar costa si de unde as putea cumpara. xD

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pai. uite:D eu incerc sa te ajut;;):*
do ec faci baitsa la cap, dai parull cu spuma de par, il piepteni cu pieptene cu dinti rari si il lasi sa se usuce putin, dp care te indrepti cu placa (a 2-a e fff buna are o prietena http://www.braun.com/......ener.html) dp ce te indrepti cu placa te dai cu ceara DOAR LA varfuri fff putin ca sa nu se ingrase sau sa para nespalat. Ceara costa in jur de 12-14 lei (cea de la taft e ff buna) si se gaseste la parfumerii. Dp aceea poti sa te dai cu fixativ de la o distanta mai mare si nu foarte mult. si o sa stea drept fff mult timp.

Bafta:*
Funda:X?

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai a doua placa mi se pare mai buna si ca sa iti reziste parul mult timp indreapta'ti bine parul, dupa da'ti'l cu fixativ

| anonima_4990 a răspuns:

Eu o am pe a treia Remington S2002 Placa de intins parul dar am luat'o mai de mult cu aproape 2 milioane... e foarte buna si are si 2% protectie inainte sa mi'l intind ma dau cu spray pentru protectie de la syoss ...asta:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:12, s:0 costa 17 lei dar l'am vazut si cu 12. si imi sta para intins vreo 3 -4 zile

fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa iti iei de la remington...eu am si e f buna... ia-ti una de vreo 2 mil si ceva
si ca sa iti reziste mai mjult parul intins iti recomand ceara de par...se gasesc in toate supermarketurile
nu exagera cu ceara
ingrasa parul daca e folosita in exces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. big grin eu mi-am cumparat placa Satin Hair™ 7. variantra pe care ai ales-o tu este pentru par vopsit. Daca nu ai parul vopsit te sfatuiesc sa nu ti-o cumperi si sa o achizitionezi pe cea pentru par normal. Intr-adervar si prima este buna, dar a doua are un sistem pentru inghrijirea parului. Mie sa stii ca imi sta mult timp intins si nu il dau cum fixativ. Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. big grin Eu mi-am cumparat placa Satin Hair™ 7. Variantra pe care ai postat-o tu este pentru par vopsit. Daca nu ai parul vopsit te sfatuiesc sa nu ti-o cumperi si sa o achizitionezi pe cea pentru par normal. Intr-adervar si prima este buna, dar a doua are un sistem pentru inghrijirea parului. Mie sa stii ca imi sta mult timp intins si nu il dau cum fixativ. Mult succes