| violettayleon a întrebat:

E o rusine daca nu am avut primul sarut pana la varsta de 15 ani? Adica nu am avut nici un iubit! happy Funda!

Răspuns Câştigător
| ShadeAdda a răspuns:

Varsta la care te saruti chiar nu are nicio importanta. Poti sa te saruti la 30 de ani la fel de bine cum te-ai saruta la 12 ani. Nu e absolut nicio rusine. Nu te lua dupa lumea care te inconjoara si care spune: "Vai, ai 15 ani si inca nu ai avut primul sarut?!". E o tampenie sincer. E asemanator cu replica: "Ai 18 ani si inca esti virgina?! Wow ce fraiera!" insa asta e si mai stupid. Nu e nicio problema ca nu ai inca un iubit. Sigur vei avea, cand va veni momentul. Nu-ti forta soarta. Lasa timpul sa decida. Nu e nicio graba. Esti inca extrem de tanara. Mintea ta ar trebui sa fie la scoala, la invatat, la asimilarea cunostintelor.
Si tin sa-ti spun ca daca primul tau sarut va fi cat mai tarziu, ti se va parea si mai interesant si mai... magic decat cum ti s-ar parea acum. Esti prea tanara. Sarutul ar trebui sa fie ceva intim, ceva care sa te faca sa te topesti de bucurie. Nu incepe de-acum. Deoarece daca o incepi de la aceasta varsta, mai tarziu nu ti se va parea cine stie ce. E la fel si in cazul contactului sexual. Cu cat mai tarziu, cu atat mai bine - cand vei fi cu mintea coapta si pregatita.
Da-i timpului o sansa. Nu sari peste etape ale vietii.
Crede-ma... daca nu te grabesti, in final vei fi rasplatita.
Nu te lua dupa turma. Ia totul in pasi mici. Si vei ajunge mai departe decat majoritatea.

11 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Bineinteles ca nu, ai timp pentru asta cat vrei.

| măcheamăăăî a răspuns:

Nici eu nu am avut pana acum o relatie si nu ma simt rusinata. Poate nu am gasit persoana potrivita.Nici eu, nici tu.

| AlleSss a răspuns:

Bună.
Stai liniştită, chiar nu e nicio ruşine.winking

| OnuOnulică a răspuns:

Nu este nici o rusine!
E ceva normal

| ElenaSA a răspuns:

Nu exista varsta pentru iubit.Important e sa gasesti persoana potrivita.Care sa-ti placa si sa merite sa fie iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i rusine, e chiar de bine. Inseamna ca nu esti o curva din aia care isi schimba partenerul zilnic sau mai stiu eu ce. Va veni si vremea noastra, eu am 16 ani si inca mai astept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici o rusine.Fii linistita!

| ioanaAn a răspuns:

Mamaaa ce rusine. Tu iti iei un iubit pentru ca e la moda sau pentru ca il placi/iubesti?

| Enanita a răspuns:

Buna!
Stai linistita, nu e nicio rusine. Ba, chiar ar trebui sa te bucure gandul ca ai ales sa copilaresti mai mult decat ceilalti. Iubitii vin, iubitii pleaca, insa odata ce copilaria s-a dus nu te mai intalnesti cu ea. Nu regreta ca nu ai avut inca primul sarut, exista timp pentru toate.
Pa-pa!

| Bianca1994 a răspuns:

Nu e o rusine deloc si eu cam pe la 15 ani am avut primul sarutlaughingnici nu am stiut da m-am desurcat pana la urmalaughingDeci nu e o rusine.toate vine de la sinewinking

| Craftmaster a răspuns:

E o rusine foarte mare.