| pitica_2415 a întrebat:

Heiii'. sunt noua p >aici:"si ma gandeam daca mi explica si mie cineva cum pot sterge o intrebare pusa:d si cum.va pot raspunde la comentarii:*:*:*mersi

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa stergi o intrebat:
-pe orice pagina de pe TPU,sus in coltul drept iti apar niste butoanetonguerima Pagina,Discuta Live,Comunitatea,TPU Wiki,Intrebari Frecvente,Blog,Contact.
-tu apesi pe Contact.
-completezi acolo tot ce trebuie,iar la mesaj scrii:"Buna ziua, vreau sa imi stergeti intrebarea"..."[scrii intrebarea intre ghilimele], va rog frumos.Multumesc!"
-apoi trebuie sa astept ceva timp, poate dura mult.Insa daca nu ti se sterge intrebarea dupa o saptamana, mai trimite o data mesajul.
-Daca vrei sa raspunzi la comentariile unei intrebari, raspunzi la acea intrebare insa scrii:Catre...
Sper ca te-am ajutat!