| Loving a întrebat:

Heiii vreau si eu cate idei pentru o compunere cu titlul lumea perfecta. am cateva idei dar nu mi se par foarte interesante si vreau sa iau o nota buna happy

Răspuns Câştigător
| IoanaTempah a răspuns:

Descrie o lume perfecta in care sa ai tot ceea ce iti doresti u oricat de imposil ar fi. happy

1 răspuns:
| Musique a răspuns:

Buna! Uite cum am compus eu :d
Lumea Perfecta

Luna isi face usor aparitie, sub bolta albastra.In linistea nopti,totul pare de poveste. Pomi incarcati cu stelute plutitoare,ce par a fii de gheata iti lasa senzatia ca esti intr-o lume compusa de pasarelele,care au mai ramas sa-ndure frigul. Stau cocotate la coltul stresinilor. Spaima ierni reci,care a pus stapanire peste lumea cea plina de culoare candva,dar acum ea este alba-alb in sctanga, alb in dreapta, alb peste tot.
Dar iata ca o pata galbena se ivise pe cerul nemarginit.Pt toti era un semn ca primavara isi facuse aparitia.Fiecare copil visa la florile de pe campiile intinse.Glasul le tremura, la fel si inima umpluta de bucurie.Ici-colo mai zareai cate o dara de zapada, topita si ea de razele ce dadeau culoare lumi.In inaltimile muntilor,in mijloc de aer curat,visai la proprile ganduri, desi imposibil, pe crestete totu' era altfel.Adormind pe iarba umeda,dar vestejita credeai ca esti stapanul a tot ce te inconjoara, stapan pe sine si peste o lume cu adevart uimitoare.
Era asa de frumos.
Insa cantecul unui greiere, o trezi pe vrabia din colt de stresina(mentionata mai sus big grin)la realitate.In gandurile reale,pasarea isi amintise ca tot iarna este,si-si zise:"in lumea perfecta, totul e posibil"

Cam atat, sper ca ti-am fost de folos big grin
daca mai ai nevoie da add:diana. yonela

funda? puppy dog eyes