| artistu55 a întrebat:

Vreau si eu sa imi schimb numele de pe facebook ca mi s-a luat sa il am acelasi laughing"Ionut Cristian". As vrea ceva cu Cristi dar nu stiu cum laughing). Vreo idee ceva big grin?

2 răspunsuri:
| Alice789 a răspuns:

Iti sugerez sa iti pui un nume unic, care sa te deosebeasca de ceilalti Crristian si Cristi de pe facebook. Poti pune "Cristi." (.=porecla ta, felul in care te striga prietenii sau ceva sugestiv pentru tine, aspectul sau personalitatea ta ). Evita adjectivele de tipul "smecherul" "shukarul" si orienteaza-te catre ceva glumet de exemplu "Cel inalt" sau "Spiritualul". Zic si eu.

| Monnycutza11 a răspuns:

Pai.Intra pe contul de Facebook.Trebuie sa fii pe facebook.ro, nu com. Uite-te la prima bara de la cont, unde cauti nume si toate. Apasa pe cel mai din dreapta buton, rotitza.Alea sunt setarile.Apasa din lista de optiuni din stanga pe general, daca deja e, nu mai apasa. Apasa unde scrie Numele, in dreapta, unde scrie Editeaza. Pune la Prenume si Nume numele tau, si, optional, al doilea prenume. Fara numele de familie, sau alt nume pus in spatiul numelui de familie nu poti face. Daca vrei la nume alternativ mai scrie un nume, ca numarul 2.Mai joc scrie-ti parola. Dupa ce faci toate astea, apasa pe Salveaza modificarile.Gata.Iesi din setari si ai terminat. Sper ca ai inteles si ca te-am ajutat.