| Zmbeste a întrebat:

Heiiii! Ce faceti?
Ma ustura rau pielea pentru ca am stat prea mult la soare ce sa fac ca sa nu mai ma usture?

Răspuns Câştigător
| sHd007 a răspuns:

Te-ai ars. Unge-te cu iaurt simplu fara arome sau alte chesti timp de 2 zile. Dupa aceea iti va mai trece. Dar NU TE SCARPINA. Te va ustura mai tare. Apoi date si tu cu o crema ceva. Pentru arsuri sau vezi si tu ce mai faci. Daca nu ai crema mai date cu iaurt si trebuie sa astepti timpul le va vindeca pe toate. Bafta! funDA?

7 răspunsuri:
| GreenEyed a răspuns:

Iaurt sau smantana.Iti calmeaza imediat pieleawinking.

| Darius19002 a răspuns:

Fa un dus caldut. La mine funtiona, si nu ma mai ustura.

| JustMeeLebee a răspuns:

Date cu smantana sau cu unt merge si la mine a functionar deci merita sa incersiwinking

| LoVeAnGeL96 a răspuns:

Laptele si castravetii au efect(am incercat si eu) sau mergi la farmacie si le ceri niste calmante pentru asa ceva(ar trebui sa aiba).

| rares0295 a răspuns:

Pai date cu smantana....nu glumesc la mine a functionathappy

| rares0295 a răspuns:

Fate cu putina smantana... la mine a functionat:d

| Zmbeste explică:

Multumes rares0295!big grin