| anonim_4396 a întrebat:

Hello! am 13 ani si 1.70 si intre 40 si 50 de kl ce credeti sunt grasa o sa mai cresc in inaltime si cam cat si pana la cati ani

2 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Esti destul de inalta pentru varsta ta... daca o sa te mai inalti depinde si de inaltimea parintilor tai.

| bittersweet a răspuns:

Mai fata, cum sa fii grasa la 1. 70 si pana in 50 de kg? laughing Eu am 1. 76 si ~58kg, si nu, nu sunt grasa. In mod normal, crestem in inaltime pana la 18-20 de ani...si tu ai abia 13. Cat...nu pot sa-ti spun. Ca depinde si de inaltimea parintilor tai si de activitatile pe care le ai (daca faci inot, volei sau alt sport care poate influenta mult cresterea ta).