| necunoscutul_1616 a întrebat:

As vrea sa cresc in inaltime am 13 ani si 1.64 m. Tatal meu a avut 1.95 iar mama are 1.68. Ce inaltime credeti ca voi avea 1.70? Oare voi mai creste? Pana la 14 ani macar putin? La mine in clasa majoritatea baietilor au 1.70 m. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

Daca te compari cu baietii, presupun ca esti baiat. In orice caz, fiecare adolescent are ritmul lui de crestere. Unii cresc mai mult si mai repede, altii mai putin. Nu trebuie sa disperi daca ai doar 1, 64. Baietii cresc chiar pana la 18 ani sau cam asa ceva. De asemenea, faptul ca parintii tai sunt inalti se va regasi si in gena ta, asa ca da, vei mai creste putin.
PS: cresterea poate fi influentata si de activitatea ta zilnica. Asa ca daca vrei sa mai cresti, fa sport!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il ajungi la inaltime pe taicatu daca nu esti gras si te mentii la greutate.

| Adry05 a răspuns:

Băieţii cresc undeva până la vârsta de 16-17 ani, deci mai ai timp, stai liniştit. happy

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Da, probabil vei mai creste in inaltime. Baietii se dezvolta pana la aprox 21 de ani. Deci tu mai mai mult timp la dispozitie sa te inalti happy.

| Chαяtreux a răspuns:

Cresti pana pe la 15-16 ani

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Creşterea se opreşte la 24 de ani atât la fete cât şi băieţi.
Nu trebuie să te îngrijorezi.
Pe curând!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cresterea in inaltime dureaza pana in jurul varstei de 21 de ani si nu poate fi influentata nici de vreun tip de sport, nici de alimentatie sau tratamente hormonale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal k vei mai creste la varsta asta esti destul de inalt...sunt si baieti de 18 ani care au inaltimea tahappy funda?

| Love4Music a răspuns:

O sa mai cresti cam pana la varsta 22-24.
Basketul ajunta in crestere daca vrei sa practici unsport.

| Fiona232 a răspuns:

Pai cum parintii tai sunt inalti tu ar trebui sa le mostenesti inaltimea asa ca nu iti fa prea multe griji caci o sa mai cresti.

| DeutssDee a răspuns:

Este foarte buna inaltimea ta la ce varsta ai`! Depinde poti sa semeni cu mama la inaltime nu cu tata`! Dar ar trebui sa faci mai mult sport de preferat basket`!

| alexandruXxXL88 a răspuns:

Corpul unui Barbat este in continua dezvoltare pana la varsta de 22 ani.
Daca ai o dieta echilibrata si faci sport depasesti pe tatal tau happy la femei e pana la varsta de maxim 19 ani happy Fetele sunt mai norocoase tongue

| Florentina31 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi din cauza ca nu esti foarte inalta! Pana la varsta de 18 chiar si dupa o sa cresti! Daca esti fata o sa cresti mult mai mult decat tatal tau, iar daca esti baiat o sa cresti mai mult decat mama ta! Nu te mai ingrijora pentru ca o sa cresti! happyhappyhappy FUNDA?