| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a întrebat:

Hello happy Am o tema la biologie. Cerinta este : Sa facem un desen in care sa punem in evidenta metode de imbunatatire a calitatii mediului. Cu titlul "Soarele si Planeta Albastra" happy. Are cineva vreo idee? Ce as putea desena?

2 răspunsuri:
| xBlackDreamx a răspuns:

Ai putea desena soarele si pamantul luandu-se in brate si zambind amandoi. thinking

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Păi uite.
ai putea să începi
Ieri, azi dar mâine.
și desubt la fiecare desenezi cum era ieri mediul înconjurător, cum e azi cu diverse defrișări uzine și poluarea una alta. și la mâine ai putea să pui un semn de întrebare.
și peurma scrii metodele de combatere. și desenezi ceva care crezi tu că într-adevăr ar ajuta mediul. sper că am fost de folos!