| Dariusgeorge19 a întrebat:

Hello. Am si eu o problema cu o fata cu care vorbesc de ceva timp. Povestind in mod cronologic, acum două săptămâni am iesit prin oras cu prietenii mei si o fata pe care o știam doar din vedere. Dupa doua zile am vorbit cu ea pe insta si de atunci tot vorbim. Acum 3 zile am iesit amândoi în oraș și totul a decurs normal. Dar acum două seri am avut o discuție foarte deschisă cu ea si mi-a spus că nu este obișnuită să i se ofere atât de multă atenție si i se pare într-un fel ciudat. Dar in același timp ma vede mai mult ca pe un prieten si ii e frica de relații pentru ca este foarte imprevizibilă. De ieri a început să fie puțin mai rece, maine o sa ies din nou cu ea sa vad daca este rece si fata in fata. Ce sfaturi mi-ati putea da? Sa continui sa ii ofer tot atât de multă atenție(nu la modul ala exagerat) sau sa o las mai moale și cu mesajele si in general? Cine poate sa vorbeasca cu mine despre subiectul acesta as aprecia enorm.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ce fel de relație aveți?

| siriusblack98 a răspuns:

Sa o lasi mai moale, eu asta te sfatuiesc. Pe o fata/femeie cand o coplesesti cu prea multa atentie se ajunge intotdeauna la doua lucruri:
1. Se sperie pentru ca fie nu este obisnuita cu asta, fie are impresia ca urmaresti altceva, nu relatie serioasa.
2. I se urca la cap si tu ajungi micul ei catel din care face ce vrea pana pui piciorul in prag.
Nu exista situatie sa-i oferi foarte multa atentie si sa iasa ceva bun din asta.Pentru ca se plictisesc usor de ceva iar tu ajungi sa nu mai prezinti interes.Pentru ca deja te are.