| 2Names a întrebat:

Hello! Am un telefon Samsung Corby si am schimbat cartela mea cu a mamei mele si imi cere codul PIN. Dupa ce il bag imi cere codul SIM. Ce cod mai e si asta? Am bagat codul pin, am bagat 1234, am bagat 0000 si nici unul nu e bun... ce sa fac? Funda daca merge.(scuze categoria)

4 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Codul sim este cel care este scris pe cartela. ori cea mica pe care o introduci in telefon ori cea mare (sper ca nu ai aruncat-o). stiu asta pentru ca si eu am telefonul asta (da, uneori este o pacoste)

| Andrei112011 a răspuns:

Incearca 3333

| MihaiDenisaAndreea a răspuns:

Buna.Trebuie sa platesti pentru asta.Si uite si de ce:Unele telefoane sunt din fabrica codate si asta inseamna ca merge numai cu cartela ta. Daca vrei sa-l decodezi trebuie sa platesti.Asta mi s-a intamplat si mie. Sper ca te-am ajutat! BAFTA!

| Am10ani a răspuns:

Buna.Trebuie sa platesti pentru asta.Si uite si de ce:Unele telefoane sunt din fabrica codate si asta inseamna ca merge numai cu cartela ta. Daca vrei sa-l decodezi trebuie sa platesti.Asta mi s-a intamplat si mie. Sper ca te-am ajutat! BAFTA! FUNDA?