| lollopop a întrebat:

Am un telefon Samsung Corby, i-am bagat cartela pe alt telefon, sora mea a bagat de mai multe ori codul PIN, iar acum mi se cere codul PUK.
Cum fac sa aflu care e codul PUK?
Va rog, ajutati-macrying

7 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Mergi si tu la un centru de reparat si poate iti zic aia

Răspuns utilizator avertizat
| Zoki a răspuns:

De pe alt telefun poti suna la Orange. Si atunci iei legatura cu un consultant si ceri codul puk ok? Iti va pune niste intrebari de genul cu ce ai incarcat ultima oara cartela...Cine esti si altele
Funda? happy

| lollopop explică:

Toti sunteti pe Orange?

| NuConteaza_3642 a răspuns:

Deci...
in actele care le ai la telefonn trebuie sa cauti codul sau daca nu suni la servicii clienti, ori duci telefonul la un Orange shop[daca esti pe Orange] si te rezolva angajatii!
PS:stiu ca asta s-a intamplat si mamei mele!big grin

| Georgysupergirl a răspuns:

Daca esti pe Orange suni la *100#
7tongueuk si blocare
1tonguerepay(daca esti pe cartela...big grin)
si indroduci numarul de telefon
si Gata:X:* Bafta
Funda?:X:*

| Georgysupergirl a răspuns:

Daca esti pe Orange suni la *100# la 7tongueuk si blocare 1tonguerepay
Si introduci numarul de telefonwinking:*
Funda?:X:*