| SereSmile a întrebat:

Hello! happy As vrea sa imi fac in vara un tatuaj cu henna, dar am auzit ca se poate infecta usor sau daca stai la soare. Este adevarat? Imi puteti spune care sunt riscurile sau cum reactioneaza aceasta substanta?!? big grin Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Henna este extrasa din planta cu acelasi nume si nu este toxica, deci in niciun caz nu ai cum sa te infectezi. Intr-adevar, este indicat sa eviti henna neagra, fiindca produsul care este vandut in magazine este posibil sa aiba in componenta sa plumb, din cate am auzit, sau alte substante daunatoare. In concluzie, poti sa iti faci linistita, fiindca nu exista niciun risc.

| SereSmile explică:

Multumesc pentru ca ma-ti lamurit big grin
Dar tatuajul se face tot cu ac?happy

| Loraine a răspuns:

Nu este niciun risc. Numai cu henna neagra sa nu te faci, ca e cancerigena. Numai cea maro. Daca stai la soare nu are nimic, dar imediat dupa ce ti l-ai facut sa nu stai vreo 1 ora la soare happy. Este o substanta naturala.