| seherezad a întrebat:

Hello! As vrea si eu sa'mi spuneti un psiholog(din Bucuresti), unde pot merge fara parinti si sa nu fie foarte scump. Ce am gasit pana acum ori aveam nevoie de cineva peste 18 ani, ori o consultatie era foarte scumpa. Sincer, am nevoie urgenta, e un moment d'ala prost rau de tot...pe care'l avem toti la un moment dat.
multumesc, anticipat

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Esti sigura ca vei putea spune problema ta psihologului daca nu poti sa spui macar parintilor ca ai avea nevoie de un psiholog? Gandeste-te la asta si gandeste-te daca un psiholog te-ar putea ajuta cu adevarat in problema respectiva, adica sa nu fie ceva ce ai putea rezolva tu cu tine fara altcineva.Bafta!

| gigiro a răspuns:

Problemele copiilor, nu se pot rezolva decat in familie. E ca la avocat, trebuie ascultate ambele parti.De aceea se face terapie de familie si nu de parinti sau copii.Peste tot vei gasi aceasta limita de varsta, pentru ca se considera ca pana la 18 ani, un tanar nu este format din punct de vedere psihologic. Daca ai totusi alte probleme cu parintii, incearca sa te adresezi altor foruri.

| seherezad explică:

Nu este vorba despre o problema "usoara" zic eu. Am incercat sa vorbesc cu parintii, sa le explic ce si cum, sa'i rog sa ma duca, insa acestia au refuzat, spunand ca nu sunt nebuna sa ma duc la asa ceva. am incerca cu consilierul liceului si m'a intrumat sa aleg un psiholog pentru aceasta problema, de aceea va intreb.
@halo merci de sfat, nu ma las ametita de probleme zilnice cu care sunt sigura ca ne confruntam cam toti pe la varsta asta, face parte din procesul de maturizare, nu? e ceva mai...complicat
ori cum merci, astept si alte raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://cabinetpsihologic.wgz.ro

| halo a răspuns:

Pentru ce psiholog? spune-le tot celor dragi iti va fi mai usor si de folosbig grin si un mic sfat fii mai puterinic/a viata e grea oamenii sunt rai nu mai lasa orice sa te atinga asa repedebig grin

| Alexandra09637 a răspuns:

Buna ziua!
Sunt psiholog clinician in policlinica Brancusi din Bucuresti. Daca doresti, ma poti contacta la numarul de telefon 0727706090 sau la adresa de e-mail psiho.brancusi@yahoo.com si vom stabili atunci detaliile unei intalniri.
Alexandra Patrascu