| pisi23 a întrebat:

Hello all. am si eu nevoie de mare mare ajutor. anul trecut am fost cu un tip, un LOSER care era cam praf. Dar era praf praf gen. Ma rog. si in timp ce eram cu prafu ala, m-am indragostit de alt tip. care celalalt tip era supertare. dar nu puteam sa renunt la prafu meu ca deh, era praf dar era al meu, era primul meu praf. dar simteam ca nu ne mai intelegem deloc. oricum, am renuntat sa ma mai despart de praf ca sa ma combin cu tipu supertare pentru ca deja facusem asta de 4 ori si ma plictisisem si eu de atata desparteala. asa ca am ales sa raman singura pana imi dau seama daca vreau sa raman cu prafu sau cu tipu supertare. era cam greu de ales. tipu praf era spontan si foarte extrem iar tipu supertare era foarte tru, imi canta melodii la chitara pe mess, imi aducea trandafiri, ma iubea nespus si eu cred ca incepusem sa simt la fel pentru el. pe cand tipu praf, nu facea nimic ca sa ma faca sa ma simt mai bine. dar problema era ca daca eram cu tipu praf voiam sa fiu cu tipu supertare iar daca eram cu tipu supertare voiam sa fiu cu tipu praf. asa ca pana la urma, dupa multe luni de discutii in contradictoriu cu mine, am ales sa fiu cu tipu supertare. a fost genial o perioada, pana cand a venit intr'o zi la mine si mi-a zis ca o sa plece din tara cu ai lui parinti in indonezia si ca nu stie daca se va mai intoarce. eram devastata, am plans zile intregi. nu mancam, nu faceam nimic. stateam in camera mea si ascultam muzica pe care el mi-o canta. imi aduceam aminte de vocea lui dulce care ma alina ori de cate ori aveam o problema... si am fost la el acasa intr'un final, inainte sa plece si i'am zis ca daca pleaca, eu voi inceta sa mai traiesc [nu ma sinucid, ci doar refuz sa traiesc, e ceva total diferit]. iar el a inceput sa planga si sa'mi spuna cat de mult ma iubeste si m'a luat in brate si am plans impreuna si ne'am amintit de vremurile in care eram amandoi fara griji. dar pana la urma el tot a trebuit sa plece. a trecut mai bine de un an de cand a plecat iar noi tot vorbim in continuare zilnic, si nici unul dintre noi nu a mai fost cu cineva de atunci. adica practic inca suntem impreuna. iar el, acum cateva zile, m'a intrebat daca as vrea sa ma casatoresc cu el si sa vin sa traiesc cu el si cu familia lui acolo. cand i'am zis mamei, a inceput sa tipe si a zis ca nu intelege cu ce a gresit ca sa merite asa ceva. eu nu inteleg de ce spune asta, nu vrea ca eu sa fiu fericita? eu imi doresc foarte mult sa merg acolo sa fiu cu el si sa ne casatorim insa nu pot suporta despartirea de ai mei parinti. nu stiu ce sa fac. sunt disperata. cum pot face sa imi impac si inima si constiinta? sunt majora si vaccinata dar totusi ma tine ceva aici. ce sa fac? va rog mult ajutati-ma. si pe langa asta, mai am o problema... sunt insarcinata cu un tip cu care m-am culcat intr'un moment prost iar prietenul meu din indonezia nu stie. ce sa fac sa ies din aceasta incurcatura? mai ales ca vreau sa pastrez copilul?-

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ori minţi groaznic de rău, ori eşti inuman de proastă.
Practic voi încă sunteţi împreună şi vă iubiţi şi niciunul dintre voi n-a mai fost cu altcineva dar tu eşti cu burta la gură. Tu ai citit ce-ai regurgitat acolo?
Şi-n plus, tu-ţi doreşti să fii fericită dar nu te poţi desprinde de fusta mamii şi-n plus, vrei să şi păstrezi accidentul.
Soluţie pragmatică: Fă avort şi fugi la prietenul tău în Indonezia.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Intrebarea ta este si praf si supertare.Praf pentru ca nu am inteles absolut nimic, si supertare pentru ca este foarte amuzanta deoarece vorbesti despre tipul ala de parca l-ar numi "Praf".

pa, pa.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Dupa cum povestesti, cred ca indiferent de sfaturile de aici, vei face tot cum vei crede de cuviinta. Oricum, cam mare incurcatura, iar aceasta atitudine tine chiar de caracterul tau. Naspa!

| Castiel a răspuns:

Asta este o intrebare pusa la misto sau esti curva?thinking Daca il iubesti pe "tipul supertare" de ce ai un copil cu altu'?

| Derye a răspuns:

Pai ma, pe aia chiar ii cheama Praf si Supertare?

Daca da, e supertare, sa te cheme praf si praf sa te cheme supertare.

Nu am inteles nimic din povestioara ta, si daca ne ziceai in Klingoniana, tot pricepeam ceva-ceva, dar asa nu.

| Parintele a răspuns:

Impusca-tewinking

| NoChanceForUs a răspuns:

N-am citit decat prima propozitie.De acord cu @Parintele.

| Goofy77 a răspuns:

Pai domnisoara la cat de nehotarata pari a fi cred ca va face copilu 18 ani una peste alta rupe pisica in doua si fugi in Indonezia ( fara cadou pentru baiatul ala ) fa repede o intrerupere de sarcina cat mai ai timp ( ca la cati copii abandonati sunt nu cred ca mai trebuie inca unul) este doar o parere personala

| CrucifiedCountess a răspuns:

@Parintele, trebuia sa ma impusc si eu?

| Georgix a răspuns:

Prea multe incurcaturi, nicio idee.SRRY!

LA inceput m-am amuzat cu :"praf" si "super tare"laughing, dar la sfarsit mi-a picat fata, cum sa fii insarcinata, si cum sa zici " si nici unul dintre noi nu a mai fost cu cineva de atunci" cand tu ar trebuis sa ai un copil cu altcineva...oh go on

| LookBehinD a răspuns:

AHAHAHAHHAAHAHAHHAHAH, am ras cu lacrimi.

Ok, sa-ti raspund la intrebare.
Deci practic tu nu stii ce sa alegi, familie sau tip supertare.

Ei bine eu zic totusi sa ramai cu familia.
Familia e doar una, tipii supertari sunt pestetot.

Si la ultima intrebare legata de copil:
Esti NEBUNA? Deci tu il iubesti pe tipul supertare si vrei sa pastrezi copilul? Du-te dracu ca minti!

| GymClass a răspuns:

Bine ca esti vaccinata laughing

| EvangelineDS a răspuns:

Iarta-ma ca zic
-esti proasta tu nu te gandesti la tipu ala '''praf'''' la sentimentele lui?! cand il faci asa!? la fel si la tipuu ala '''''super tare'''' pariu ca e numa un musculos care tio sucit mintile
ti-as sugera se faci analizele si sa vezi daca esti cu adevarat insarrcinata si dupa aia sa te duci la un psiholog sa te rezolve si pe tine adica:
sa te faca sa numaii ii jignesti pe altii cum ar fi faza cu 'prafu'
''ma rog o ultima intrebare:
esti nebuna sau esti al dracu la mintit eu nu cred nimic

| KatVonB a răspuns:

Nu ai mai fost cu nici unul, dar ai ramas insarcinata? rolling eyes. La inceput a fost amuzant cu praf si supertare. dar spre final straight face. Faci ce crezi tu ca e mai bine pentru tine, tinand cont ca esti si insarcinata.

Răspuns utilizator avertizat
| Tokha a răspuns:

Crede-ma ca inteleg cum este, adica intrebi pe TPU ca nu poti sa intrebi pe oricine de pe strada si userii cred ca faci glume cand tu nu mai stii ce sa faci...pai daca vrei sa ramai cu barbatul de acum pastrezi copilul si ii spui adevarul celui din Indonezia...sau poti sa faci avort si nu mai feti copilul, dar e pacat crede-ma sa faci avort, iei viata la un copil nevinovat, asa si ori ramai cu asta actual si ii spui adevaru aluia din Indonezia sau faci avort si nu mai ai copil si te desparti de actualul X si ramai cu ala din Indonezia.

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Am avut si eu o prietena"praf"o chema Hero Ina...si mi-a fost greu sa ma despart de ea.Devenise viciu dar m-am indragostit de o fata tot praf dar mai mulatra o chema Coca Ina si imi placea mai mult

| Andreea_3862 a răspuns:

Eu cred ca povestea ta e o gluma bunicica! laughing)))

| lollipop127 a răspuns:

Daca ai ramas insarcinata cu tipul ala. dc nu ai ramas cu el? tu ce crezi ca o sa zica prietenul tau cand o sa afle? nu o sa-i pice deloc bine(si asta e putin spus). Ai girja ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui tipului supertare ca esti insarcinata cu un fost iubiti vezi cum va reactiona, ii spui ca >> stai tu te-ai culcat vreodata cu el(tipul tare)? daca da ii spui ca esti insarcinata cu copilul lui...big grin imi plcsa ajut oamenii... daca doriti raspunsuri la intrebari de dragoste luati id meu=landreea56@yahoo.com
Va astept nelemuririle.

| Epica_6648 a răspuns:

Esti fff ciudata si nehotarata. faci cum crezistraight face

| Amedeo_Yo_Amedeo_Yo_1984 a răspuns:

Mai fata : imi cer scuze de vocabular dar tu esti mai praf k toti! pai cum poti sa spui ca nici UNU din voi nu a facut nimic. pe cand TU ti ai tras o cu altul si te.ai balonat?! rolling on the floor) pai mai bine ramai cu praful tau si ii explici cum ti ar place sa fie bla bla bla. DAAR problema mare esti TU pentru ca tu vrei ceva. care sa mai imparti si cu altiiiiiiiiiiii. cam asta este adevarul. voi fetele corecte care iubiti mai va place si alta. k se poarta nu va ajunge una?! nu iti place de la inceput? schimba.l mai frate si stai cu unu care iti place nu mai ii amagitzi pe toti! si nu mai continui k nu am pareri bune de voi fetele tocmai de la exemplul care l ai dat. adica e un adevar. hai pa