| nicole94 a întrebat:

Hello... ce``mi puteti spune despre clor big grin utilizari structuri s.a...plshee hee:* trebuie sa fac un referat dar nu sa se vada ca`i de pe net.helpp ...idei originale careva :-ss?

2 răspunsuri:
| Hassel a răspuns:

Salutbig grin cel mai simplu e ca in jumatate din referat sa scrii depsre utilizarile clorului(you know, clorul din apa de baut/bazine de inot, clorul ca inalbitor...), si sa mai scrii cand a inceput sa fie folosit(cred ca gasesti pe net); structura o afli cu sistemul periodic sau de pe net, si nu are cum sa se vada ca e copiat, ca doar e aceiasi structura...in rest ai mai putea sa scrii despre proprietatile fizice/chimicehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clorul este un oxidant ff activ...