| Deniix260 a întrebat:

Hello! Ce parere aveti despre cartile scrise de Coelho? Si care vi`a placut cel mai mult? happy multumesc!

1 răspuns:
| Biuka a răspuns:

Heyy big grin tocmai ctesc alchimistul happy Prima mea carte de Coelho si imi place extrem de mult deoarece descrie totul foarte realistic,
Imi place foarte mult faptul ca nu e ca majoritatea scriitorilor adica, nu descrie o persoana/un lucru 4-6 pagini intregi. El prin 5-10 randuri iti da de inteles tot ce trebuie. Deci in primul rand imi place mult faptul in care descrie personajele, apoi imi place cum relateaza intamplarile, intr-un mod atat de simplu` si totusi` parca de neinteles. Vreau sa termin cat de repede carte sa vad cum se sfarseste.E chiar incitanta. love struck Si oricum voi mai citi ceva de el. happy Bafta wave Si Noapte buna