| UrsuletPufosPufii a întrebat:

Hello! Cine imi zice niste statuturi dragute pentru facebook? da sa nu fie de suferinta! Funda+vot laughing p.s scuzati categoria!

Răspuns Câştigător
| geo4ever a răspuns:

Ştiu c-am mai spus, da' tot mă repet! Vreau nisipu' din sticlă să curgă încet love struck

De la tine am învăţat să dau dracu pe oricine, atâta timp cât mie îmi e bine:*

Noi te vedem, te ignorăm oricum, tu nu contezi :*!

E o lume nebună, nu ştiu de ce-am crezut că tu
Ai putea fi diferit, când eşti fix ca restul, nu?

Să nu crezi că nu sunt recunoscătoare. Tu m-ai ajutat, pentru tine sunt gata să mor :*

Este timpul să fiu o fată mare, iar fetele mari nu plâng! :*

Chiar dacă nu-i râsul meu şi nu mă pot abţine
Râd pentru că e de râs când mă uit la tine :*

Dragostea nu e oarbă! doar că. nu spune ce vede! happy

Toate se schimbă şi totu` trece. ţi`a spus că nu mai poate. nu o lăsa să plece!

Fată, ştii prea bine, nu cred c-ar putea să traiască fără tine! winking kiss [ pentru ea love struck se ştie ea love struck ]

Aaaa! app : rămâi cu bine kiss vezi că întreabă curvele de tine straight face să le spun că eşti bine? smug

Zâmbetul pare neschimbat, dar nu e chiar aşa. De la un timp... parcă nu mai e ea straight face

Iubeşte ceea ce crezi tu că trebuie nu ceea ce îţi zic alţii.

Lasă muzica să cânte, relaxează-te şi uită.

Am înţeles tot... hai marş! sunteţi toţi la fel! winking straight face

Ce zici? stai aşa că nu-i semnal laughing
Aaa, că mă iubeşti? Extraordinar!? laughing

Celui care nu are curajul să intre adanc în sufletul meu, n-am nici ce să-i dau, nici ce să-i iau

Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă.

Te ţii cu dinţii de chestiile în care crezi.Nu toate merită sacrificii, ai să vezi...

La inceput chiar am luat-o in gluma... Dar cine-i langa tine acum si-ti spune: " Noapte buna!"?

Aruncă şi tu puţin pământ când o fi să mor şi prefă-te măcar că o să-ţi fie dor.oh go on

~Ai greşit, dar nu te pot uita. Tu ai fost şi`ai rămas prima mea iubire! straight face

Şi te'aş căuta...dar sincer. îmi e teamă straight face

Dar lui nu-i pasa ii pasă doar de târfa sa. oh go on

Indiferent de ce vad ochii, inima nu va uita!

Ţi-ai dat masca jos şi. game over baby :]!

Şi totuşi, visele devin realitate happy.

Şi n`am să uit. Cu ei am fost mereu şi mi-au fost aproape când dădeam de greu! • :X

Pe strada ne intalnim, ne privim tot cu regrete, oare tu pastrezi in suflet tot aceleasi sentimente?

• Peste Orice suparare as da, as rade in fata ta sa nu simti durerea meawinking •

• Nu sunt! Azi nu! Sunt moartă. Închid telefonul` şi las mesagerie. Aşa cã domnul / doamna, vã rog reveniţi. Azi, făceţi-vã cã nu mã ştiţi!

• Uitãm de poezie, teatru sau culturã! Ascultãm o muzicã bunã şi ne doare-n pulã! oh go on.

• Îţi spun şi ţie ce mereu îmi spun şi mie : Nu e tocmai totul perfect, dar o sã fie.

• Iubeşte-mã, urãşte-mã! În ambele cazuri ţi-e gândul la mine!

Eşti cea mai dulce durere a mea love struck

# Nu fi şiret cu mine că te fac fundiţă smug laughing

Şi-mi spuneai : Sunt aici, n'am să plec lasă c'o să fie bine, baiatul tău e aici, promit să am grijă de tïne!

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "Lasa-mă, n-o face!"

Ia-mă de mână şi să facem o plimbare smug
Să fii doar tu cu mine
Pân` la răsarit de soare
Fără prieteni, fără bani, fără timiditate
Fără telefoane mobile şi apeluri ratate kiss

Două inimi ce vor rula la nesfârşit.Lumea asta e plină doar de proşti ce s-au iubit straight face

V-am trezit atentia, sau inca nu v-ati venit in fire? smug Continuati sa fi-ti fraieri, ca o faceti bine! smug ♥

ai sa te gandesti :"Indiferent cum a fost ea,a fost odata a mea!"

Revino-ţi în fire! E o linie foarte subţire între indiferenţă şi nesimţire! winking

Și te dărâmi singură încercând să te ridici, când îl vezi în fața ta. simți că pici.

Tu nu vezi că te contrazici
când e să compari ce faci cu ce zici?! confused

Există oameni care te dezamăgesc, te părăsesc şi uită! straight face

Vreau sa stii ca nu-mi pare rau. Am uitat deja numele tau!

Eu sunt actorul filmului regizat de mine in care eu decid ce e rau si ce e bine!

Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta viata. straight face

Hrăneşte-mi visele, că eu ţi le creez,ţi le-mplinesc dacă alegi să mă pastrezi.

E felu tău de-a fi să mă faci să nu te suport,ciudat cum în acelaşi timp de-atâta timp simt că eşti tot. ♥

Si da! Si daca imi rupi inima in bucatele rotunde sau patrate, o sa te iubesc mai mult cu fiecare bucatica in parte!

Am zeci de suspine care ii apartin de cand m-a omorat putin cate putin!

● Ceea ce a fost, acum rămâne ce a fost. Fără sentimente oferite contra cost. winking

Şi, deşi uneori nu ne dăm seama, e adevărat că dragostea învinge teama. :*

Aminteşte-ţi că ai o viaţă minunată şi că ai reuşit să faci cel mai sublim lucru : să iubeşti! ♥

Întotdeauna, DUPĂ ce iei o alegere, vezi un indicator care-ţi arată că nu este cea corectă (;

Niciodată nu a fost uşor, acum e greu, sunt zile în care nu merge orice aş face eu.

şi chiar nu-nseamnă că nu plâng dacă n'am obrajii uzi.

D-aia nu trăiesc după reguli sfinte, că-s letale, omul fiind cea mai periculoasă specie de animale.

♥ Am urât, am plâns, am iubit, acum zâmbesc.

Fiecare se ascunde, un actor în alt rol! E o dramă între zeci de mii, prin aburi de alcool!

♥ Viaţa este chiar beton, când ai lângă tine un kg de iarbă şi vreo două tone de alcool!

♥ într-un mod brutal din vis revi la realitate! Imaginaţia merge departe, dar e zero fară fapte!

îţi spun pentru a mia oară, fiecare zi cu tine este extrordinară!

Ce caut în mintea ta?! waiting Oare ce-ar spune prietena ta? smug laughing

Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi!

Dupa o înfrangere, înveţi cum să joci mai bine! winking

încă ţi-e greu s-alegi şi îţi spui că nu poţi să te dai jos de pe norul care parcă e atat de plin de defecte. ♥

E felu tău de-a fi să mă faci să nu te suport, ciudat cum în acelaşi timp de-atâta timp simt că eşti tot. ♥

Vezi tu? Momentan nu am chef să privesc în jur! Pentru că te vad pe tine şi îmi vine să injur!

Nu suport pesoanele cu 2 feţe!
Niciodată nu reuşesc să mă decid pe care din ele să o plesnesc!;*

Caracteru’ omenesc te lasă des fară cuvinte…

Fă-mă să-nţeleg ce-i "trecut", ce-i "viitor",
Trezeşte-mă te rog din universul meu incolor.;;]
sper sa fie bune:*

| UrsuletPufosPufii explică (pentru geo4ever):

Sunt geniale, merci mult! :*

| geo4ever a răspuns (pentru UrsuletPufosPufii):

Cu placere:*