| InoTkd95 a întrebat:

Hello! happy Deci eu am 15 ani si as vrea sa imi fac pierce, dar m-am gandit de 2 ori si am zis ca o las pentru mai tarziu. Ma gandeam pentru inceput sa imi mai fac o gaura in ureche. E ok daca mi-o fac singura? Ceva indicatii? Ah si stiu ca sunt niste cercei la care nu trebuie sa dai gaura, ceva in genul unui arc. Nu stiu cum se numesc. Stiti cumva unde as putea sa gasesc astfel de cercei? fundita :*

3 răspunsuri:
| IzzyX a răspuns:

Mie mi-a facut mama cu un pistol special pe la 9-10 ani cea de`a 2 pereche de gauri in urechi. Cu un pistol special. O luna am purtat cercei medicinali.M`am plictisit repede de ei dar daca tu vrei : GO girl! nu simti nimiclaughing >>

| bombonyk04 a răspuns:

In nici un caz sa nu iti faci pierce singura. se poate infecta. mai bine ai face-o la bijuterie. mai stiu si alta varianta: de ce nu folosesti cercei cu magnet?
eu am 8 perechi f frumosi. sperca te-am ajutat

| Madalina066 a răspuns:

Nu iti face pierce singura, poti sa te infectezi in locul respectiv. Du-te la un salon specializat nu costa foarte mult maxim 30 lei pentru o gaura in ureche, eu am 4laughing dar una din ele s-a infectat acum cateva luni asa ca ai grija big grin