| AttilaDornIsPower a întrebat:

Hello! este destul de complicat...mi-a placut de un baiat, nu stiu ce pe acolo, el a aflat bla bla bla si dupa asta nu mi-a mai placut mi-a trecut si, acum am fost intr-o excursie de 3 zile la Brasov, ne-am intors aseara, si na, imi place de el din nou crying si am stat amandoi pe scaun, am mai vorbit, da na, astea cat a fost excursia ca la noi asa se intampla, tinem legatura pe timpul ecxursiei, dupa asta PAUZA, asta este mereu cu toate persoanele din alte clase, si, revenind, in autocar in drum spre casa am jucat adevar sau provocare, si am jucat doar cu ADEVAR SI PROVOCARE fara altele, si am primit adevar sa recunosc ca mi-a placut de baiatul ala si am zis ca da, si el nu a auzit, si i-au zis fetele ca am facut o dezvaluire si i-au zis si el m-a intrebat daca mi-a placut de el si am zis ca da, si m-a intrebat daca inca imi mai place si am zis ca nu tongue si nu stiu, se uita la mine cateodata si chestii, dar faza este ca prietena mea sta mai mereu langa mine, si nu stiiu daca se uita la ea sau la mine..cum sa aflu? tongue

Răspuns Câştigător
| Ioana123321 a răspuns:

Pai...cand se uita in spre tine sau inspre prietena ta, uita-te si tu la el si vezi daca te priveste in ochi... daca nu si se uita tot in directia unde esti dar se uita in dreptul prietenei tale, atunci nu e chiar clar, dar sunt sanse.Iti mai poti da seama vazand cat de mult stau impreuna, daca atunci cand e departe de el se uita tot la ea si chestii de-astea.Succes!
Sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Si apai na, si bla bla bla...si no.
si asa si pe dincolowinking.
De ce nu il intrebi daca te-a placut si el sau daca te place?

| cookie01 a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu el, daca ai cum, fara prietena ta. Doar asa ai putea afla pe care dintre voi o simpatizeaza. Dar nu pe mess, facebook etc, ca acolo nu poti vedea si reactiile pe moment.

| AttilaDornIsPower explică (pentru cookie01):

Nu avem cum, plus ca nu are facebook, mess de astea tongue plus ca in pauze nici nu prea iese

| cookie01 a răspuns (pentru AttilaDornIsPower):

Daca nu esti rusinoasa, du-te la el in clasa si mai vorbeste cu el. Poate il convingi sa mai iasa afara. Dar hotataste-te mai repede daca vrei sa actionezi (daca intr-adevar il placi), sa nu ti-o ia alta inainte.

| AttilaDornIsPower explică (pentru cookie01):

Nu este faza asta, dar daca ma duc la ei in clasa ma dau afara ceilalti, pentru ca s-a format un fel de regula, gen, alta clasa sa nu intre la alta clasa.sad da gasesc eu o metodaa tongue

| cookie01 a răspuns (pentru AttilaDornIsPower):

Ce regula laughing. Dar daca te-ar trimite un profesor sa vorbesti cu cineva din alta clasa nici asa nu lasa? Ciudat. Poti incerca la sfarsitul orelor. Sa iesi cumva mai repede si la iesire din scoala "sa dai nas in nas" cu el.

| AttilaDornIsPower explică (pentru cookie01):

Mdaa...pai in cazul asta "regula" asta pica laughing da nu stiu ca eu ies mai devreme ca el, si chiar daca stau sa il astept el trebuie sa se duca la masina direct poentru ca deja este venita, si trebuie sa ajunga neaparat sad straight face

| AnneღU a răspuns:

rolling on the floor Doamne fereste fetito, revino-ti. Iti place sau nu de el? Nici tu nu stii ce vrei asa ca ce te mai complici sa afli de care ii place lui?batting eyelashes Daca te intereseaza asa mult el, intreaba-l direct tongue