| LORY a întrebat:

Hello everyone!

Imi puteti da si mie, va rog, titluri de carti cu protagonisti adolescenti? Cat mai multe.

Thanks! >:d

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Ciresarii- Constantin Chirita
Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea- Mihail Drumes
De veghe in lanul se secara- Salinger
Harry Potter- desi poate ai vazut filmele, iti recomand sa citesti cartile deoarece sunt mult mai bune si mai interesante. (in ultimele carti HP este deja adolescent)
Anne Brashares-seria Pantalonilor călători- stiu ca numele e ciudat :)) dar cartile sunt foarte interesante
Gossip girl
Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11
La Medeleni- Ionel Teodoreanu
Varsta perfecta - Haether Skyler
Zodia indragostitilor - Giulia Carcasi
Eu cu sora mea mai mica - Jennifer Weiner
ACADEMIA VAMPIRILOR : Richelle Mead
Cartea adolescenţilor:Josh McDowell şi Bill Jone

http://www.pravaliacucarti.ro/Trendy-c-327.html

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Romanul adolescentului miop.

pa, pa.

| Jane a răspuns:

Eu stiu Ciresarii (5 vol.) de Constantin Chirita, Elevul Dima dintr-a saptea (Mihail Drumes), Pantalonii Calatori (4 vol.) de Ann Brashares, Misterioasa societate Benedict (Trenton Lee Stewart), Pe aripile vantului (Margaret Mitchell), Tunele (Gordon Williams). Cam astea mi-au venit in minte acum, sper ca te-am ajutat!