| Miraaa12345 a întrebat:

Hello guys,

Vin cu o intrebare mai "dificila"laughing, vreau sa aflu parerea voastra.
Am avut o discutie cu iubitul meu, ne-am contrazis pe acest subiect si am zis sa intreb aici sa vad si alte pareri.
M-a intrebat ce parere as avea daca ar spune la o colega ca o iubeste la modul ca o respecta foarte mult(e mai in varsta decat el etc). El sustine ca exista mai multe iubiri, iubirea dintre parinti, prieteni, iubita\iubit, animale, colegi de serviciu etc. Eu am ramas putin socata, stiu ca se intelege foarte bine cu colegii si colegele, ca sunt ca o familie toti si asa dar nu stiu, dupa mine "Te iubesc" sunt 2 cuvinte foarte importante si eu personal nu le-as spune oricui, nu inteleg de ce s-a gandit la asa ceva, adica daca ar spune lui x ca il respecta foarte mult nu ar fi suficient sau?happy
Chiar sunt curioasa de ce raspunsuri o sa primesc, sunt in ceata rau. Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dreptate. Cele doua cuvinte, in general, duc cu gandul mult mai departe decat o relatie de respect, prietenie ș.a.m.d.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Colega ii e cea mai buna prietena? Daca da, se poate spune, nu vad ceva rau in asta. Daca colega e doar o colega, fara sa isi petreaca timpul cu ea si altfel in loc de intalnirea de la birou, atunci nu, nu mi se pare normal ce vrea sa faca.

| Musca88 a răspuns:

Cam sus

| Ariana131 a răspuns:

Nu poți spune oricui "Te iubesc". Sunt 2 lucruri diferite "Te respect" si "Te iubesc". Dacă nu ii convine părerea ta, atunci spune i și tu ca ii spui unui coleg la fel, si îți spun eu ca nu o sa i convină, o sa ti spună ca nu e normal, însă pentru el e.