| Mara4you a întrebat:

Hello:*:*...imi puteti decrie VIOLENTA in cateva propozitii complexe, dar totusi nu foarte complucat si usor de inteles. Va rooooog:*:* am nevoie la scoala! Dau funda:* Mersiiiiiii!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violenta este emotia omului cea mai aferenta care este regasita des in activitatiile sale zilnice. Cortexul cerebral dezvolta emotia violentonoma de fiecare data cand circumstantele nu sunt prielnice felului nostru de gandire si cand acestea ne aplica o stare neprielnica si cu o tenta de agresiune fata de respectiva situatie.