| X0xo a întrebat:

Hello happy Miercuri am fost la plaja si m`am ars rau de tot happy aseara, mi-au iesit 3 herpesuri la buze. Sa fie din cauza ca am stat toata ziua in soare?
Cum as putea sa fac sa imi treaca cat mai repede? E dureros sad

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E din cauza scaderii imunitatii in urma expunerii abuzive la ultraviolete. Foloseste Aciclovir si mananca multe fructe de legume. Consuma minim 4 litri de lichid pe zi.

| LoveIsForFree a răspuns:

Buna Ioanahappy.
Nu nu este din cauza soarelui.Ori ai mancat ceva cu pofta ori ti-a fost sete si nu ai baut apa.Pai mie cand mi se fac ma duc pana la farmacie si cer "PLASTURI PENTRU HERPES".Eu mi-am cumparat prin.mai.Si erau la un pret bunwinking.Sa te vindeci repede:*.

| jojo_2491 a răspuns:

Ia de la farmacie crema acyclovir e foarte buna, dar cam scumpa.