| marrr a întrebat:

Hello^^ O problema despre par:
Eu am parul ondulat, dar in bucle mari, nu mici. dupa ce ma spal pe cap are un aspect asa uscat:-s si mereu este asa, iar mie nu-mi place! Cine mai are aceasta problema? Am incetat sa ma mai intind cu placa acum cateva luni, pentru ca mi se tocau varfurile foarte tare, dar tot uscat este.Eu as vrea sa imi las parul lung ca sa fie frumoase buclele, dar mereu trebuie tuns ca se usuca. Am breton pe o parte[adica nu chiar breton, ca este lunglaughing] si arata nasool.Multe fete se intind si nu patesc nimic la par, dar eu >da!.< Este enervant, eu nici macar nu pot sa-mi las parul pe spate ca arata oribiiil, mi-l tin in 2 parti egale in fata. ce sa fac ca sa fie mai dragut? Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| KoWalSky a răspuns:

Foloseste un sampon adecvat parului tau si pune-ti parul pe bigudiuri ca sa arate mai dragut ondulat happy

4 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Bagati spuma in el si o prietena de-a mea are aceeasi problema si isi baga spuma :X:X:Xsuper

| dynasmile21 a răspuns:

Buna! :) In primul rand ai nevoie de o placa macar bunicica si foloseste intotdeauna un spray care protejeaza parul impotriva caldurii. La fiecare spalare foloseste un balsam de par, care are rolul de a hidrata parul, dar nu aplica pe scalp sau pe radacini ci doar pe lungimea parului tau. Dupa ce ai clatit foarte bine parul si l-ai uscat cu prosopul poti sa te dai cu un spray care hraneste firul de par, un produs care regenereaza parul etc. Ai milioane de variante.
Eu astea le folosesc:
- Subrina NutriSence (pentru par uscat) cu asta te poti da pe tot parul dupa ce l-ai spalat si l-ai uscat putin cu prosopul:http://www.subrinaprofessional.com/f/pics/Volume_9/volume_spray_b.jpg
- balsam leave-in (adica nu trebuie sa clatesti) gliss kur liquid silk gloss sau gliss kur oil nutritive express repair: http://www.glisskur.de/......REPAIR.jpg
http://www.codecheck.info/img/55434/1
-ser de cristale silky, care ofera un plus de luciu si senzatie de matasos si regenereaza parul:http://www.eternal.ro/images/Ser%20de%20cristale%20Silky.jpg
Spun asta la toate raspunsurile mele de acest gen : conteaza foarte mult textura parului tau si tipul.

| Sun_6934 a răspuns:

Foloseshte un shampon pentru par ondulat, de exemplu Elseve si ulei de par, pe care trebuie sa-l aplici pe parul zvintat (ex. loreal) are un efect minunat. Ca sa aiba parul un aspect mai frumos, usucal cu aer rece si periaza-l mai des. Succestongue

| roxynutza a răspuns:

Incearca sa te dai cu ulei de masline ii da un aspect minunat, te dai cu ulei de masline, iti pui o punguta ceva in cap il tii 2-3 ore si apoi de te speli normal sper sa ai succes la mine merge.