| Denisa a întrebat:

Am parul ondulat, dar cum am tot folosit placa acum e foarte aspru, uscat. Eu as vrea sa imi las parul lung dar acum ma gandesc serios sa imi tai varfurile. Asa, si intrebarea mea: un sampon, masca, balsam, pentru bucle?batting eyelashes Fetelor help me:X Nu vreau sa mai folosesc placasad

Răspuns Câştigător
| Denisse_8813 a răspuns:

Stii ce nu inteleg eu? De ce sa folosesti placa daca ai bucle? Si eu folosesc intr-adevar placa dar mie nu imi sta parul in niciun fel dupa ce fac baie... Eu folosesc o masca de par cu placenta animala si sunt multumita de ea. Cred ca ar fi chiar indicat sa tai putin varfurile(orice par are nevoie de asta la o anumita perioada de timp si mai ales daca zici ca este atat de ars), iar pentru bucle am auzit ca este foarte bun Sunsilk verde.Am o colega care se da cu spuma dupa baie si are niste carlionti superbi...happy

7 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Daca parul iti e prea aspru foloseste balsamul.happy

| drumurile a răspuns:

Pai... vrei parul drept sau bucle? daca vrei bucle foloseste crema sunsilk verde, daca il vrei drept va trebui sa folosesti placa si balsamul rosu cel pentru par fregvent coafat de la dove

| MihaLoveYou a răspuns:

Daca vrei sa iti intinzi parul poti folosi o perie ondulata si feonul, dupa fiecare spalare. Este normal sa ti se arda parul putin de la placa, incearca sa iti tai doar putin din varfuri si apoi sa iti lasi parul sa creasca.

| FunnyCreations a răspuns:

Draga denisa, habar-n-am de ce nu iti raspunde nimeni dar dupa cumt i-am spus 8 ID: MEsesanP ) nu sunt fata dar : Stiu sa gatesc, sa masez, sa tund, orice ce face si o fata in special. Acum daca vrei parul moale ceea ce cred ca si vrei nu folosi masca, balsam, sampon fi atenta pentru inceput lasa parul enespalat 3 zile dupa care spala-te DOAR CU APA FIERBINTE lasa-l sa se uste - cand e uscat definitiv NU INSISTA (ADICA LASAL SA SE USTE FARA APARAT DE USCAT PARUL(( USCATOR)) SI CAND SE USCA ) cand se usca spala-te cu sapun (DOVE) si cu sampon (TOT DOVE) daca mai ai nevoie de ajutor, retete, piele fina, orice la ID : MesesanP draga denisa SA AI GRIJA DE TINE! SI UN AN NOU FERICIT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la un salon, trebuie sa faci cateva sedinte cu masti profesioniste si tratamente, sa-ti taie din par si sa ai rabdare sa se revigoreaza. Era o masca la farmacie la noi, vezi brand:http://www.westeggnaturalproducts.com/products/doliva/main.shtml

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul ondulat si pana acum ma faceam cu placa dar am renuntat la ea fiindca aveam fire tocate fff mult cam vreo 2 cmstraight face si acum cateva zile m-am tuns si de acum folosesc placa doar pentru breton( e pe o parte si nu sta daca nu il intind). as vrea si eu sa imi las parul lung ca sa se aranjeze mai bine ca scurt se face in toate directiile.

| bluberri a răspuns:

Gama sunsilk pentru bucle e destul de buna. un sampon energizant precum cel de la vichy (il folosesc) o sa-ti ajute parul sa se refaca. un balsam si un tratament leave-in/masca saptamanala sunt absolut necesare! tunde varfurile, diferenta e enorma. happy